Klastera aktualitātes 1/2020
25/03/2020
Autors: LETERA Foto: Līga Avotiņa

Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2020.gada 1.ceturksnī.

Pasniegta “Ekselences balva” fizikā

Jau devīto gadu pēc kārtas inovatīvākajam un izcilākajam fizikas skolotājam tika pasniegta “Ekselences balva”. Šogad balvu ieguva Ģirts Zāģeris no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kuram ar LETERA Klastera atbalstu tika pasniegta piemiņas balva un naudas prēmija 1400 EUR. “Ekselences balva” pulcēja dabaszinātņu un matemātikas skolotājus no visas Latvijas, lai dalītos ar labas mācīšanas praksi Latvijas skolās un novērtētu, cik lielā mērā inovācijas izglītībā ienāk skolotāju ikdienā. Ekselences balva popularizē pedagogu darbu, ceļ profesijas prestižu un sekmē veiksmīgākās inovatīvās pieredzes pārnesi uz citām skolām.

Atbalsts 13.Latvijas Robotikas čempionāta norisei

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, LETERA Kasteris aktīvi atbalsta 13. Latvijas Robotikas čempionāta norisi. 2020.gada 1.ceturksnī notika divi sacensību posmi – “Preiļu Robotikas čempionāts” un “Siguldas Robotu kauss“. Ar katru gadu robotikas sacensības kļūst aizvien kuplāk apmeklētas. Šogad Preiļi pulcēja 390 robotus no 69 dažādiem robotikas klubiem, tajā skaitā no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Savukārt, Siguldas Robotu kausā piedalījās līdz šim Latvijas sacensībās lielākais robotu skaits – 504 roboti, pārstāvot 61 klubu. Sacensībās notika 15 dažādās disciplīnās. Blakus tradicionālajām robotikas disciplīnām šogad Preiļos pirmo reizi Latvijā notika AntWeight robotu sacensības, bet Siguldā plaši bija pārstāvētas MakeBlock un dronu disciplīnas. Papildus organizatoriskam atbalstam LETERA Klasteris pasniedza arī balvas sacensību laureātiem.

Ventspils starptautiskais konkurss-praktikums radioelektronikā

LETERA Klasteris jau vairākus gadus atbalsta Ventspils starptautiskā konkursa-praktikuma radiolektronikā norisi. Šogad tas notika jau 7 reizi. Konkursā, kura mērķis ir attīstīt skolēnu individuālās kompetences tehniskās jaunrades jomā un veicināt interesi par inženiertehniskajām profesijām, piedalījās 19 komandas no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Konkursa dalībniekiem, vadoties pēc dotās shēmas un izmantojot LETERA Klastera sarūpētās komponentes, bija jāveic praktisks uzdevums. Izpildīto uzdevumu vērtēja žūrija, kurā darbojās arī LETERA Klastera dalībnieka SIA “HansaMatrix Ventspils” un klastera partnera Ventspils Augstskolas pārstāvji.

Semināri viedo specializāciju (RIS3) integrācijai

Lai nodrošinātu straujāku izaugsmi, ir jāpalielina nozares zināšanietilpības dziļums, sekmējot ciešāku klastera dalībnieku sadarbību ar pētniecības un izglītības institūcijām. Informācijas apmaiņa īpaši svarīga ir attiecībā uz pētījumu virzieniem, kuros klastera dalībnieki veic lielus kapitālieguldījumus. Klastera dalībnieku interesējošos pētījumus atbilstoši Viedajā specializācijas stratēģijā noteiktajām jomām var iedalīt trīs virzienos: Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, Viedā enerģētika un Viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas. Lai iepazīstinātu klastera dalībniekus un partnerus ar pētniecības institūciju veiktajiem pētījumiem iepriekš minētajos virzienos, LETERA Klasteris sadarbībā ar RTU organizēja semināru “Nanokondensatori Latvijā” un sadarbībā Elektronikas un datorzinātņu institūtu “Laika sinhronizācija ar augstu precizitāti sadalītai zinātnisku mērījumu sistēmai“.

Eksporta apjoma pieauguma veicināšana

Eksporta apjomu pieauguma veicināšanai LETERA Klasteris organizē starptautisko nozares izstāžu apmeklējumus, tirdzniecības misijas pie ārvalstu partneriem un tikšanās ar ārvalstu delegācijām. Šajā ceturksnī klastera dalībnieki tikās ar potenciālajiem klientiem un partneriem Spānijā, kā arī apmeklēja partnerus Lielbritānijā:

  • LETERA Klastera organizētās tirdzniecības misijas laikā Spānijā AS “SAF Tehnika” un SIA “Maksikoms” kopumā tikās ar 11 dažādiem uzņēmumiem. Vizītes laikā notika gan individuālas, gan kopējas tikšanās ar esošajiem un potenciālajiem partneriem, apspriežot sadarbības paplašināšanas iespējas un uzsākot sarunas par jaunu sadarbību veidošanu, kā arī iepazīstinot ar LETERA Klasteri;
  • Lielbritānijā SIA “Erica Synths” un SIA “Gamechanger Audio” apmeklēja semināru “Introduction To ADSPSC5xx/ADSP-215xx in CrossCore Embedded Studio”, tiekoties ar uzņēmuma Analog Devices pārstāvjiem, un apmeklēja potenciālo partneri komponenšu piegādes jomā – Arrow.com.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/