Par nozari

Svarīgākā informācija par elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības nozares attīstību Latvijā

Piesakies jaunumiem epastā
Elektriskās mašīnas, elektronika un IT, nemaz nerunājot par robotiem un mākslīgo intelektu jau šobrīd un nākotnē arvien vairāk definēs mūsdienu civilizāciju. Atņemiet to visu, un mēs ļoti ātri noriposim atpakaļ akmens laikmetā.
Normunds Bergs, LETERA prezidents

Elektrisko un optisko iekārtu ražošana kopš 2010.gada ir viena no visstraujāk augošajām apstrādes rūpniecības nozarēm Latvijā, kuras apgrozījums kopš 2010.gada ir pieaudzis par gandrīz 5 reizēm.

 

2022.gadā gandrīz 90% no visas nozarē saražotās produkcijas tika eksportēta.

 

LATVIJAS ELEKTRONIKAS UN ELEKTROTEHNIKAS NOZARES INOVATĪVĀS IZAUGSMES STRATĒĢIJA

Stratēģija balstās uz Elektronikas un Elektrotehnikas (E&E) nozares inovatīvās attīstības vīziju: Latvijas E&E nozare ir spēcīgs spēlētājs sarežģītu elektronikas un elektrotehnikas produktu, to komponenšu, un saistīto pakalpojumu nišās, ar labi attīstītu sadarbību un garu vērtību ķēdi Latvijā, nodrošinot ievērojamu šeit pievienoto vērtību. Latvija nodrošina kvalificētu darbaspēku, zinātnisko darbību un atbilstošo infrastruktūru šādu vērtības ķēžu attīstīšanai.

E&E nozarei ir būtisks kopējās labklājības un tautsaimniecības produktivitātes palielināšanas potenciāls. Tās tirgus ir augošs, darba ražīgums un pievienotā vērtība ir augstāki nekā vidēji apstrādājošā rūpniecībā, un Latvijas uzņēmumiem ir pieredze veiksmīgā nišu aizņemšanā globālajās E&E nozares vērtību ķēdēs.

Iepazīties ar nozares stratēģiju.