Klastera aktualitātes 1/2019
29/03/2019
Autors: LETERA

Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2019.gada 1.ceturksnī.

Klastera dalībnieku pilnsapulce

27.martā LU Cietvielu fizikas institūta telpās norisinājās ikgadējā Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klastera dalībnieku pilnsapulce. Sapulcē piedalījās 30 klastera dalībnieki un partneri. Klastera vadība informēja pilnsapulces dalībniekus par 2018.gada uzdevumu izpildi un sasniegtajiem rezultātiem, kā arī tika noteiktas klastera darbības prioritātes 2019.gadā un apstiprināts plānotais budžets 124`287 EUR apmērā. Kā klastera darbības prioritātes 2019.gadā tika izvirzītas:

  • sadarbība ar nozares lielajiem uzņēmumiem jaunu produktu izstrādē
  • bērnu un jauniešu ieinteresēšana inženierzinātnēs
  • klastera dalībnieku konkurētspējas celšana

Ārvalstu vizītes

Klastera dalībnieki SIA “Maksikoms” un SIA “Mtrx International” apmeklēja pasaulē lielāko mobilo tehnoloģiju izstādi “MWC Barcelona. Šajā gadā izstādi apmeklēja 109`000 apmeklētāji no 198 valstīm. Izstādē klastera dalībnieki tikās un apsprieda nākotnes sadarbības iespējas ar telekomunikācijas uzņēmumiem Zinwave, Hytera un Teltronic. 2019.gadā LETERA klasteris plāno organizēt vēl 5 šāda veida ārvalstu vizītes, kuru mērķis ir paplašināt klastera dalibnieku eksporta tirgus ģeogrāfiju. Tuvākās vizītes tiek organizētas uz Hannoveri un Nirnbergu.

Ekselences balva fizikā

Sadarbībā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru pasniegta “Ekselences balva fizikā. Ekselences balva tiek pasniegta, lai motivētu fizikas skolotājus apmācību procesā ieviest skolēniem saistošus apmācību paņēmienus un bērnos radītu padziļinātu interesi par fiziku un arī citiem eksaktajiem mācību priekšmetiem. Šogad LETERA klastera pasniegto naudas balvu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājs – Jānis Bukins. Kā apbalvošanas ceremonijā uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, “Ekselences balva” ir lieliska iespēja pateikt paldies skolotājiem, un augsti novērtēja to, ka arī inženierzinātnēs, dabaszinātnēs ikviens skolotājs meklē mūsdienīgu pieeju un jaunas metodes, kā ieinteresēt skolēnus mācīties, kā atrast skolēnu talantus un tos attīstīt, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē.

Ziemassvētku elektronisko dekoru konkurss

Gada sākumā norisinājās atklātais “Ziemassvētku elektronisko dekoru konkurss 2018. Ziemassvētku dekoru konkursa rīkošanā līdzdarbojās RTU Inženierzinātņu vidusskola, LETERA klasteris, LETERA un klastera partneris RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte. Konkurss un izstāde bija turpinājums pirms 13 gadiem Rīgas Skolēnu pilī iesāktajai tradīcijai, kurā tehniskās jaunrades pulciņu audzēkņi, izmantojot gaismas diodes, spuldzītes un komutācijas shēmas, izgatavo elektroniskus Ziemassvētku dekorus. Konkursa noslēgumā, kamēr žūrija vērtēja darbus, klastera dalībnieka SIA “Erica Synths” valdes loceklis Ģirts Ozoliņš sniedza ievadu skaņas fizikā, iepazīstināja ar savu uzņēmumu un demonstrēja modulāro sintezatoru skanējumu.

Atbalsts robotikas sacensībām

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, LETERA klasteris atbalsta Latvijas Robotikas čempionāta norisi. Latvijas Robotikas čempionāta sezona ilgst no 2018.gada 15.decembra līdz 2019.gada 11.maijam, šajā laikā dodot iespēju skolēniem, studentiem un robotikas entuziastiem demonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes 5 sacensību posmos. Otrais sacensību posms – “Preiļu Robotikas čempionāts” notika 26.janvārī un tajā piedalījās dalībnieki no 60 komandām ar 341 robotu, pārstāvot Latviju, Lietuvu un Baltkrieviju. Sacensībās notika vairākās disciplīnās – Mini Sumo, Lego Sumo, iRobot Sumo, Lego Līnijsekošana, Līnijsekošana (brīvā konstrukcija), Lego Folkrace, Folkrace (brīvā konstrukcija), Freestyle, VEX un droni. Klasteris atbalstīja sacensības ar balvām uzvarētājiem.

Jauns klastera dalībnieks

LETERA klasterī ir iesaistījies jauns dalībnieks – SIA “SMD Baltic” no Daugavpils. Uzņēmums pārstāv nozīmīgāko LETERA klastera darbības jomu – līgumražošanu. SIA “SMD Baltic” ir strauji augošs Latvijas uzņēmums, kas piedāvā elektronisko produktu komplektēšanu, sākot no elektronisko komponentu piegādes un beidzot ar iepakošanu. Uzņēmuma apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 1,7 milj. EUR un tas nodarbināja 20 darbiniekus.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/