Ģirts Zāģeris – “Ekselences balvas” ieguvējs fizikā
13/03/2020
Autors: LETERA; Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja un Dagne Puncule

Jau devīto gadu pēc kārtas inovatīviem un izciliem fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājiem tiek pasniegta “Ekselences balva”. “Ekselences balva” pulcē dabaszinātņu un matemātikas skolotājus, lai dalītos ar labas mācīšanas praksi Latvijas skolās un novērtētu, cik lielā mērā inovācijas izglītībā ienāk skolotāju ikdienā. Ekselences balva popularizē pedagogu darbu, ceļ profesijas prestižu un sekmē veiksmīgākās inovatīvās pieredzes pārnesi uz citām skolām. Tas ir īpaši aktuāli šobrīd, ieviešot jauno mācību saturu un pieeju Latvijas izglītības sistēmā.

Pasniedzot “Ekselences balvu” fizikā, LETERA valdes loceklis un Erica Synths vadītājs Ģirts Ozoliņš uzsvēra: “Skolotājs ir atbildīgākā profesija pasaulē, jo skolotāja uzdevums ir iedot jauniešiem redzējumu, kur viņiem doties. Elektronikas un elektrotehnikas nozare ir visstraujāk augošā nozare Latvijas apstrādes rūpniecībā un prognozes rāda, ka inženierzinātņu nozarēs līdz 2025.gadam pietrūks 17000 speciālistu. Tādēļ fizikas skolotāju uzdevums ir iedvesmot jauniešu kļūt par šādiem speciālistiem, jo viņiem būs garentēts darbs, bet Izglītības un zinātnes ministrijas uzdevums ir palīdzēt skolotājiem, ieviešot obligāto fizikas eksāmenu.”

“Ekselences balvu” fizikā šogad ieguva Ģirts Zāģeris no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kuram LETERA pasniedza piemiņas balvu un naudas prēmiju 1400 EUR.

Pateicoties asociācijas biedriem Erica Synths, Regula Baltija un Ubiquiti Networks (Latvia), arī šogad tika pasniegta “Iedvesmas balva” pārējiem fizikas skolotājiem, kas piedalījās pasākuma finālā: Santai Brutānei (Rīgas 84. vidusskola, Mežciema pamatskola), Mārītei Lazdai (Jelgavas Amatu vidusskola, Elejas vidusskola), Marikai Melnei (Rīgas 45. vidusskola) un Andai Priedītei (Ventspils Valsts1. ģimnāzija).

Pasākumu „Ekselences balva” organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ziedojumus administrēja LU fonds.

14 FOTO

Pasākums atbalstīts projekta Nr.3.2.1.1/16/A006 „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/