Kā kaķim iebarot tableti jeb ELEKTRONIKA – tas ir viegli, vienkārši un aizraujoši “Elektronikas dienā 2019”
09/11/2019
Autors: LETERA

Lai veicinātu interesi par elektronikas nozari un veidotu izpratni par atbildīgu rīcību ar elektroierīču un bateriju atkritumiem bērnu un jauniešu vidū, parādot to aizraujošā, izglītojošā un atraktīvā veidā, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) sadarbībā ar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu pašpārvaldi 9.novembrī rīkoja “Elektronikas dienu 2019”.

“Sabiedrībā ir nostiprinājies uzskats, ka matemātika, fizika un elektronika ir kaut kas ārkārtīgi sarežģīts un grūts. Pārsteidzošākais, ka šāda viedokļa paudēji nekad paši minētajām lietām nav pieskārušies. Tradicionāli rīkotā LETERA “Elektronikas diena” ir viens no pasākumiem, kas rotaļīgā veidā ievelk gan skolotājus, gan bērnus dažādiem izaicinājumiem un atklājumiem bagātajā elektronikas zinātnes un izgudrojumu pasaulē”, – saka LETERA prezidents Normunds Bergs.

Pasākumā “Elektronikas diena 2019” piedalījās 150 jaunieši un skolotāji no visas Latvijas. Dalībniekiem, kuri aktīvi darbojas tehniskās jaunrades pulciņos, bija iespēja pierādīt sevi konkursā “Jaunais elektroniķis 2019”, vērot ēnu teātra izrādi, piedalīties izglītojošās spēlēs un interaktīvās darbnīcās par videi draudzīgu rīcību ar elektroierīču un bateriju atkritumiem, kuras vadīja Laboratorium.lv un Starptautiskā Inovāciju skola. Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar jauno elektronikas talantu izstrādātajām elektroiekārtām elektronikas pulciņu darbu izstādē.

Pulciņu skolotāji piedalījās seminārā, kurā par 5G tehnoloģijām, vides monitoringa sensoriem un skaņas fiziku stāstīja nozares uzņēmumu pārstāvji Normunds Bergs – “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs, Ģirts Ozoliņš – “Erica Synths” valdes loceklis, Aigars Benders – “Latvijas Mobilais Telefons” tehniskais direktors, Edmunds Sprūdžs – “Mazā Brīnumzeme”.

Seminārā demonstrētās prezentācijas:

Elektronikas diena 2019” laureāti

Konkurss ‘‘Jaunais Elektroniķis 2019’’, vecuma grupā līdz 14 gadiem:

  • 1.vieta – Ariels Mitjurņikovs un Daniels Tkačuk, Jelgavas 5.vidusskola, skolotājs Josifs Spirts
  • 2.vieta – Regnārs-Jānis Krūmiņš un Niklāvs Kozuliņš, Jēkabpils bērnu un jauniešu centrs, skolotājs Maksims Spaskovs
  • 3.vieta – Matīss Matvejevs un Andris Bērzājs, Rīgas skolēnu pils, skolotājs Jānis Ozols-Ozoliņš

Konkurss ‘‘Jaunais Elektroniķis 2019’’, vecuma grupā no 15 gadiem:

  • 1.vieta – Maksims Kotjuhs un Jānis Straume, Liepājas bērnu un jauniešu centrs, skolotājs Arnis Bača
  • 2.vieta – Anastasija Sirotkina un Demids Kajdalovs, Jelgavas 5.vidusskola, skolotājs Josifs Spirts
  • 3.vieta – Kristaps Ansons un Mareks Grizāns, interešu izglītības centrs “Lielvārdi”, skolotājs Andris Gribusts

Elektronikas pulciņu darbu izstāde:

  • Labākais darbs žūrijas vērtējumā – “Drons līnijsekotājs” Mārtņš Zemlīts un Dairis Irbe, Siguldas novada jaunrades centrs, skolotājs Edgars Bajaruns
  • Skatītāju simpātija – “Bateriju reanimācijas un uzlādes ierīce” Elans Raitums Šāvējs, Kuldīgas bērnu un jauniešu centrs, skolotājs Viktors Fiļippovs

Paldies pasākuma dalībniekiem un atbalstītājiem:
Sonarworks“, “SAF Tehnika“, “Erica Synths”, “Latvijas Mobilais Telefons”, “Mazā Brīnumzeme” un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātei.

15 FOTO

Foto: Edvards Vārdaunis
Pārpublicējot lejupielādētos fotoattēlus, atsauce uz autoru ir OBLIGĀTA!


Vairāk bilžu apskatei un lejupielādei ŠEIT un ŠEIT.

Pasākums tika līdzfinansēts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” atbalstu

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/