Norisinājies gadskārtējais konkursa “Rēķini galvā” Latvijas kārtas fināls
27/03/2018
Autors: Guntars Jirgensons, projekta “RĒĶINI GALVĀ” koordinators Latvijā, Rīgas 28.vidusskolas direktors

23.martā Rīgas 28.vidusskolā notika starptautiskā projekta “Rēķini galvā” Latvijas kārtas fināls. Šis prātu attīstošais izglītības projekts Latvijā notiek jau sešpadsmito reizi.

Trijās nacionālās atlases sacensību neklātienes kārtās šogad startēja 3976 Latvijas skolēni un skolu absolventi. Trīs mēnešus notika mērošanās spēkiem vairākās disciplīnās – saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā un skaitļu salīdzināšanā. Latvijas kārtas finālā piedalījās 84 dalībnieki, kas sevi pierādīja kā labākos neklātienes kārtās. Līdzjutēji sacensību norises gaitu varēja vērot tiešraidē skolas svinību zālē uz lielā ekrāna, mājās savos viedtālruņos vai datoros uz ekrāna.

Finālā sešās dalībnieku kategorijās visvairāk godalgotās vietas ieguva Rīgas 25.vidusskola, Smiltenes vidusskola, Rīgas 34.vidusskola, Rīgas 47.vidusskola un Ventspils Centra pamatskola.

  • 1.-3.klašu grupā pirmo vietu ieguva Tomass Zilbers no Rīgas 34.vidusskolas
  • 4.-6.klašu grupā pirmo vietu ieguva Voicehs Rafaels Ivanovskis no Rīgas 25.vidusskolas
  • 7.-12.klašu grupā pirmo vietu meitenēm ieguva Anna Evelīna Ivanovska no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas
  • 7.-12.klašu grupā pirmo vietu zēniem ieguva Aleksandrs Semjonovs no Rīgas 66.speciālās vidusskolas
  • Veterānu grupā pirmo vietu dāmām ieguva Anita Kozlovska no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas
  • Veterānu grupā pirmo vietu kungiem ieguva Raivis Ogorodovs no Lizuma vidusskolas.

Bez tradicionālajiem dalībniekiem šogad sacensībās ar labiem rezultātiem iesaistījās jauni Latvijas reģioni un skolas, kas liecina par konkursa popularitātes palielināšanos.

Labākie fināla dalībnieki Latvijas komandas sastāvā piedalīsies “Rēķini galvā” starptautiskajā konkursā, kas 28.aprīlī norisināsies Ļvovā, Ukrainā. Ar Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klastera atbalstu Latvijas komanda tiek nodrošināta ar vienotas formas krekliņiem. Konkursa norisi atbalstīja arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas Tūrisma Attīstības birojs “Riga LIVE” un MICROSOFT LATVIJA. Plašāka informācija par sacensībām un projektu aplūkojama www.miksike.lv.

5 FOTO

Pasākums atbalstīts projekta Nr.3.2.1.1/16/A006 „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/