“Elektronikas dienā 2017” piedalās vairāk kā 200 jauno elektronikas un robotikas entuziastu
11/12/2017
Autors: LETERA

Vairāk nekā 200 jauno elektroniķu no 39 elektronikas un robotikas pulciņiem un 5 profesionālās izglītības iestādēm 7.decembrī piedalījās “Elektronikas dienā 2017”, sekmīgi pildot konkursu uzdevumus un sacenšoties MiniSumo robotu cīņās.

Darbnīcā-konkursā «Jaunais elektroniķis 2017» dalībnieki sacentās divās sarežģītības pakāpēs. Zemākajā piedalījās 4.-8.klašu, bet augstākajā – 9.-12.klašu audzēkņi, kuriem divarpus stundu laikā bija jāizgatavo strādājoša lidmašīnas modeļa elektroniskā vadības shēma. Zemākajā sarežģītības pakāpē tika izmantotas gaismas diodes, tranzistori un rezistori. Augstākajā – gaismas diodes, mikroshēma, rezistori, kondensatori.

4.-8.klašu grupā piedalījās 29 komandas. Pirmo vietu, saņemot 29 punktus no 35 iespējamiem, izcīnīja Jelgavas 5.vidusskolas pulciņa “Eksperimentālā fizika” komandas dalībnieki Ariels Mitjurņikovs un Artūrs Vanags, 2.vietu ieguva TJN “ANNAS 2” Elektronikas pulciņa pārstāvji Jēkabs Žagata un Kristofers Nīmanis, bet 3.vietu – Jēkabpils BJC pulciņa “Robotehnika” dalībnieki Vlads Gugnevičs un Mareks Veilands. Pilns 4.-8.klašu dalībnieku saraksts ir pieejams šeit.

9.-12.klašu grupā piedalījās 22 komanadas. Pirmo vietu ar 24 punktiem no 35 iespējamiem izcīnīja Vaiņodes vidusskolas pulciņa “Jaunieši – nākotnei” dalībnieki Jānis Dambergs un Kristers Kanders, 2.vietu ieņēma IIC Lielvārdi pulciņa “IIC Lielvārdi” pārstāvji Mareks Grizāns un Kristaps Ansons, bet 3.vietu – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas pulciņa “Preiļu robotikas klubs” komandas dalībnieki Matīss Buks un Toms Teodors Vilcāns. Pilns 9.-12.klašu dalībnieku saraksts ir pieejams šeit.

Profesionālo izglītības iestāžu konkursā «Elektroniķis 2017» piedalijās audzēkņi no 5 profesionālās izglītības iestādēm. Konkursa dalībniekiem bija jāsamontē saules baterija, multivibrātors un impulsu skaitītājs. Titulu “Elektroniķis 2017” izcīnīja Rīgas Tehniskās koledžas pārstāvis Mārtiņš Jekimovs, otro vietu ieguva Nauris Silkāns no Rīgas Skolēnu pils, bet trešajā vietā ierindojās Ogres Tehnikuma pārstāve Evija Žiedone.

Pirmo reizi Elektronikas dienās tika organizētas MiniSumo robotu zibens sacensības, kurās piedalījās 40 roboti. Sīvā cīņā 1.vietu izcīnīja Dzintars Straupe ar robotu «Sum0», BJC «IK Auseklis» pulciņš «Robotika», 2. un 3.vietu ieguva «Preiļu robotikas kluba» pārstāvji Lauris Šmeiksts ar robotu «Bizons» un Reinis Ķiberis ar robotu «Raphael». MiniSumo robotu sacensību rezultāti pieejami šeit.

Vērtīgas un motivējošas balvas konkursu pirmo trīs vietu ieguvējiem sarūpēja LETERA biedri – SIA “UBIQUITI NETWORKS (LATVIA)”, AS “SAF Tehnika” un SIA “Lexel Fabrika”.

Paralēli konkursiem skolotājiem bija iespēja piedalīties seminārā par jaunākajām tendencēm elektronikas nozarē, kurā tika diskutēts arī par to, vai roboti patiešām kādu dienu atņems cilvēkiem darbu, saņemt informāciju par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides iespējām STEM interešu izglītībā un par plānotajiem elektronikas un robotikas pulciņu pasākumiem. Semināra prezentācijas:

9 FOTO

Pasākums līdzfinansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta
„Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” (Nr.3.2.1.1/16/A006) atbalstu

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/