Klastera aktualitātes 2/2019
28/06/2019
Autors: LETERA

Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2019.gada 2.ceturksnī.

 12. Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms – “Robotika 2019”

Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē norisinājās 12. Latvijas Robotikas čempionāta noslēdzošais posms – “Robotika 2019”. Sacensībās piedalījās 292 ātrākie un spēcīgākie roboti no visas Baltijas. Pēc šī posma tika noskaidroti absolūtie Latvijas čempioni robotikā 15 disciplīnās. Paralēli sacensībām notika profesionālās kompetences pilnveides seminārs skolotājiem, kā arī pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, karjeras un izglītības iespējām inženierzinātnēs, kas tika nodrošināta, sadarbojoties LETERA un Metālapstrādes Klasteriem, kā arī LETERA klastera dalībniekiem un partneriem: AS HansaMatrix, AS SAF Tehnika, Rīgas Tehniskajai universitātei, Ventspils Augstskolai, Elektronikas un datorzinātņu institūtam un Ogres Tehnikumam. “Robotika 2019” organizēja RTU Robotikas klubs, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte, RTU Datorzinātnes un Informācijas tehnoloģijas fakultāte, LETERA un LETERA Klasteris.

Pieredzes apmaiņas vizīte AS “Alfa RPAR”

Lai sekmētu pieredzes apmaiņu un zināšanu pārnesi par labās prakses piemēriem produktivitātes celšanai, klastera dalībnieki un partneri piedalījās pieredzes apmaiņas vizītē AS “Alfa RPAR”. Iespēja iepazīties ar vienu no nozares nozīmīgākajiem un interesantākajiem uzņēmumiem raisīja lielu interesi. Pasākumā piedalījās 24 dalībnieki, kas tika iepazīstināti ar AS “Alfa RPAR” vēsturi, nākotnes iespējām, ražotajiem produktiem un sniegtajiem pakalpojumiem. Pasākuma apmeklētājus īpaši interesēja uzņēmuma pieredze, pārorientējot darbību no plānveida uz tirgus ekonomiku, kā arī sasniegtais ražošanas efektivizācijā. Vizītes dalībnieki varēja par stāstīto pārliecināties arī klātienē, apskatot ražotni un izmantotās tehnoloģijas, kā arī apspriest nozares aktualitātes.

Ārvalstu vizītes pie sadarbības partneriem

Eksporta apjomu pieauguma veicināšanai LETERA Klasteris organizē starptautisko nozares izstāžu, kas pulcē plašu potenciālo sadarbības partneru klāstu, apmeklējumus un tiešas vizītes pie ārvalstu partneriem. Šajā ceturksnī klastera dalībnieki apmeklēja četras nozares izstādes un tikās ar ārvalstu partneriem Berlīnē:

  • “Hannover Messe 2019” – pasaulē lielākā industriālā izstāde, kurā piedalījās 6500 uzņēmumi un vairāk kā 215`000 apmeklētāji no visas pasaules. Hannover Messe apmeklēja SIA “Regula Baltija”, SIA ZTF “Lāsma” un SIA “HansaMatrix Ventspils”.
  • “SMTconnect 2019” – unikāla mikroelektronikas risinājumu un sistēmu izstāde, kuru apmeklēja 13`050 apmeklētāju no 60 valstīm. SMTconnect apmeklēja SIA “SMD Baltic”, SIA “Silmor”, AS “RD Alfa mikroelektronikas departaments”, SIA “Gamechanger Audio” un SIA “Volburg”.
  • “All Energy 2019” – lielākā Lielbritānijas izstāde, kas veltīta atjaunojamai enerģijai. Izstādē piedalijās vairāk kā 300 enerģijas piegādātāji un tehnoloģiju izstrādātāji. All Energy apmeklēja SIA ZTF “Lāsma” un SIA “Advangrid”.
  • Tikšanās ar elektroniskās mūzikas pārstāvjiem un Eiropā lielākās elektronisko sintezatoru izstādes/festivāla “Superbooth 2019” apmeklējums. Tirdzniecības misijā piedalījās SIA “SMD Baltic”, AS “Alfa RPAR”, SIA “Gamechanger Audio” un SIA “Erica Synths”.

Semināru apmeklējums par sertifikācijas un standartu prasībām eksporta tirgos

Ņemot vērā klastera dalībnieku izrādīto interesi par produktu un pakalpojumu tehniskajām prasībām, apgūstot jaunus tirgus, LETERA Klasteris organizēja semināru apmeklējumu par sertifikācijas un standartu nosacījumiem eksporta tirgos. Klastera dalībnieki SIA “Regula Baltija”, SIA “LEITC” un SIA “Maksikoms” apmeklēja seminārus “Regulatory Compliance for Radio Enabled Equipment USA FCC – ISED Canada – MIC Japan – RED EU” un “Nemko seminar 2019”. Par semināros izklāstītajām tēmām klasteris organizēs zināšanas pārneses pasākumu citiem klastera dalībniekiem.

Atbalsts eksakto zinātņu pulciņiem

Lai rosinātu skolēnos interesi par inženierzinātnēm, LETERA Klasteris aktīvi atbalsta ar eksaktajām zinātnēm saistītu bērnu un jauniešu pasākumu norisi. Ar klastera atbalstu tehniskās jaunrades namā “Annas 2” norisinājās atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss “Rīga 2019”. Arī šogad pasākumā bija iespējams piedalīties gan klātienes elektronikas konkursā – zināšanu testā, gan elektronikas darbu skatē – prezentācijā. Tāpat klasteris nodrošināja konkursa dalībnieku ekskursiju uz RTU laboratorijām. Klasteris ar balvām sacensību uzvarētājiem atbalstīja arī Latvijas Robotikas čempionāta posma “RTA 2019” norisi. Šo sacensību mērķis ir veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un attīstīt robotiku Latgales reģionā. Sacensības notika 18 disciplīnās: Mini Sumo, Folkrace, Līnijsekošana, Līnijsekošana turbo, iRobot sumo, LEGO Sumo, LEGO Folkrace, LEGO līnijsekošana, Freestyle, Drone racing, MEGA Sumo, Vex. Tāpat atbalsts tika sniegts Latvijas komandas dalībai projekta „Rēķini galvā” starptautiskajā finālā Igaunijā. Sacensībās piedalījās labākie galvā rēķinātāji – nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji no Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Ukrainas, Gruzijas un Latvijas. Ar LETERA Klastera atbalstu tika nodrošināts Latvijas komandas vienots vizuālais tēls.

Jauns klastera dalībnieks

LETERA Klasterī ir iestājies jauns dalībnieks – SIA “Advangrid”. SIA “Advangrid” nodarbojas ar iekārtu un sistēmu izstrādi energoefektivitātes kontrolei. Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā sasniedza 162`000 EUR un tas nodarbināja 8 darbiniekus.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/