Ķīpsalā trīs simti roboti sadala Latvijas čempionu laurus
14/05/2019
Autors: LETERA

292 ātrākie un spēcīgākie roboti no visas Baltijas sestdien pierūcināja Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti, kur norisinājās 12. Latvijas Robotikas čempionāta piektais, noslēdzošais posms. Cīņas arēnās, trasēs un labirintos tika noskaidroti 2018/2019.gada labākie robotu būvētāji 15 disciplīnās.

Kopumā 12.Latvijas Robotikas čempionāta piecos posmos piedalījās teju 500 robotu. Viskuplāk pārstāvēta bija LEGO sumo kategorija. Šajā disciplīnā 1.-5.klašu vecuma grupā čempionāta  kopvērtējumā uzvarēja Ivans Ribnikovs no Daugavpils komandas AYE, savukārt 6.-12.klašu grupā triumfēja Otto Vaškevičs no Transporta un sakaru institūta (TSI) robotikas kluba. Mini Sumo sacensībās skolēnu konkurencē par čempionu kļuva Dzintars Straupe no Pirmās Programmēšanas skolas, bet amatieru konkurencē uzvarēja Aleksandrs Tikačovs no Robotu Skolas. Līnijsekotāju sacensībās uzvarētāja laurus plūca Lauris Šmeiksts no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, amatieru konkurencē pirmo vietu ieguva šīs pašas komandas pārstāvis Vladimirs Birjukovs. LEGO līnijsekotāju konkurencē labākais bija TSI Robotikas kluba pārstāvis Kirils Ivanovs. Folkrace disciplīnā vislabāk veicās Edgara Barjunam no Siguldas. Visu posmu un kopvērtējuma rezultātus var aplūkot vietnē http://robotuskola.lv/lv/lrc-kopvertejums/.

Pirmo reizi Robotikas čempionātā norisinājās atsevišķa disciplīna pašiem jaunākajiem censoņiem – Uzbūvē savu robotu. Šajā disciplīnā bērni no Rīgas skolām sacensību atmosfērā apguva pirmās iemaņas robotu būvē un programmēšanā.

“Neatkarīgi no tā kurš šodien mājup dosies ar čempiona titulu, šeit visi klātesošie ir absolūti uzvarētāji!” pasākuma atklāšanas uzrunā teica LETERA prezidents Normunds Bergs, kurš uzskata, ka robotu darbs ir mūsu nākotne un uzsver, ka darba tirgū pieaug pieprasījums pēc robotus operēt spējīgiem darbiniekiem, tieši tādiem, kādi ir šie jaunieši.

Pateicoties mērķtiecīgam darbam robotikas pulciņu skolotāju sagatavošanā un robotikas popularizēšanā, aizvien vairāk bērnu visā Latvijā var nodarboties ar robotu konstruēšanu. Bērniem ir interese par robotiku un elektroniku, jo īpaši šādā aizraujošā, saprotamā formā, kā robotu būvēšana. Par to liecina aizvien kuplākais Latvijas Robotikas čempionāta dalībnieku pulks un degsme, ar kādu skolēni cenšas uzlabot savus lolojumus. Līdz šim LETERA ir apmācījusi 150 jaunus robotikas pulciņu skolotājus visā Latvijā un darbs turpinās. Tuvākajā nākotnē ir plānots sagatavot vēl 300 pasniedzējus.

Kamēr skolēni un entuziasti mērojās spēkiem arēnās, skolotāji piedalījās profesionālās kompetences pilnveides seminārā par tēmām Lietu interneta (Internet of Things) tehnoloģijas, to pielietojums“, “Izglītojošo robotikas produktu attīstības tendences. Makeblock produktu jaunumi” un “Daudzveidīgu aktivitāšu organizēšanas piemēri robotikas jomas popularizēšanai bērnu un jauniešu vidū”. 

Sadarbojoties LETERA un Metālapstrādes Klasteriem pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem tika arī nodrošināta iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, karjeras un izglītības iespējām inženierzinātnēs, par ko uzskatāmā veidā informēja AS HansaMatrix, AS SAF Tehnika, SIA LEMONA Latvija, Rīgas Tehniskā universitāte, Ventspils Augstskola, Elektronikas un datorzinātņu institūts un Ogres Tehnikums, kā arī Tehnobuss – Metālapstrādes Klastera izveidota mobila, ar modernām tehnoloģijām aprīkota demo laboratorija.

Paldies LETERA biedriem par sniegto atbalstu pasākumam – AS HansaMatrix, SIA Lemona Latvija, SIA Lexel Fabrika, SIA Regula Baltija, AS SAF Tehnika un SIA Autonams.

Robotikas čempionātu organizēja RTU Robotikas klubs, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte, RTU Datorzinātnes un Informācijas tehnoloģijas fakultāte, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, LETERA un LETERA Klasteris.

36 FOTO

Foto: Edvards Vārdaunis

Vairāk bilžu apskatei un lejupielādei ŠEIT un ŠEIT.

Pasākums tika atbalstīts projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros

 

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/