Piespēle ar elektroniem
15/05/2019
Autors: TJN Annas 2

Jau trešo gadu tehniskās jaunrades namā “Annas 2” norisinājās atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss “Rīga 2019”. Arī šogad pasākumā bija iespējams piedalīties gan klātienes elektronikas konkursā – zināšanu testā, gan elektronikas darbu skatē – prezentācijā.

Šī gada dalībnieku darbos dominēja spēles motīvs. Riharda Lāča “Pieci precīzi pirksti” – spēle, kas pārbauda pirkstu veiklību, Kristofera Nīmaņa “Atmiņas spēle”, kur darbs gan prātam, gan pirkstiem, Annas Marijas Skudras “Medus bite”, kas izveidota kā Latvijas ģeogrāfijas spēle, Reiņa Valtera Kobitjeva matemātiskā spēle “Atmīnētājs -2”. Konkursā tika prezentētas arī spēles “Rulete” un “Ģerbonis vai cipars?”, kā arī dažādām spēlēm un spēlēšanai piemēroti darbi – mūzikas semplu vadības pults, metāldetektori, vairāki elektromūzikas instrumenti, dažādi interaktīvi gaismas ķermeņi. Ar Bruno Grebsteļa darbu – elektronisku repliku nacistu šifrēšanas iekārtai “Enigma” var ne tikai spēlēties, bet arī iedziļināties šifrēšanas algoritmos. Gaismas un formas saspēle bija vērojama Teodora Romanovska stāvlampā “Visai diennaktij”. Mūziku spēlējošs bija Gitas Cekules “Skanošais spilvens”, bet noderīgas spēles ar fizikālām parādībām bija novērojamas Valtera Neļķes darbā “Elektrības ieguve no siltuma”.

Konkursa kopvērtējuma rezultāti jaunākajā grupā:

  1. vieta – Gints Dinne
  2. vieta – Toms Vilciņš
  3. vieta – Alberts Grebstelis.

Starp 13 – 15 gadus veciem jauniešiem:

  1. vieta – Patriks Ezeriņš
  2. vieta – Reinis Valters Kobitjevs
  3. vieta – Reinis Āboltiņš.

Vecākajā grupā:

  1. vieta – Bruno Grebstelis
  2. vieta – Aleksejs Pekarskis
  3. vieta – Valters Neļķe.

Pasākumā organizēja tehniskās jaunrades nams “Annas 2” ar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes, Rīgas pilsētas pašvaldības, LETERA Klastera un Valsts izglītības satura centra atbalstu.

7 FOTO

Pasākums tika atbalstīts projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/