Klastera aktualitātes 4/2019
30/12/2019
Autors: LETERA

Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2019.gada 4.ceturksnī.

Elektronikas diena 2019

9.novembrī norisinājās “Elektronikas diena 2019”. Pasākumā piedalījās 150 jaunieši un skolotāji no visas Latvijas. Dalībniekiem, kuri aktīvi darbojas tehniskās jaunrades pulciņos, bija iespēja pierādīt sevi konkursā “Jaunais elektroniķis 2019”, vērot ēnu teātra izrādi, piedalīties izglītojošās spēlēs un interaktīvās darbnīcās par videi draudzīgu rīcību ar elektroierīču un bateriju atkritumiem. Savukārt, Elektronikas dienas apmeklētāji varēja iepazīties ar jauno elektronikas talantu izstrādātajām iekārtām elektronikas pulciņu darbu izstādē. Pulciņu skolotāji piedalījās seminārā, kurā par 5G tehnoloģijām, vides monitoringa sensoriem un skaņas fiziku stāstīja nozares uzņēmumu pārstāvji Normunds Bergs – “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs, Ģirts Ozoliņš – “Erica Synths” valdes loceklis, Aigars Benders – “Latvijas Mobilais Telefons” tehniskais direktors, Edmunds Sprūdžs – “Mazā Brīnumzeme”.

LEAN in Europe – BMW Motorrad

Lai iepazītos ar dažādām LEAN metodēm un to pielietojumu ražošanā, ar LETERA Klastera atbalstu SIA ZTF “Lāsma”, AS “HansaMatrix” un SIA “EuroLCDs” piedalījās ES-Japānas sadarbības centra organizētajā seminārā “LEAN in Europe – BMW Motorrad.” Semināra pirmajā daļā ES-Japānas centra LEAN eksperts, profesors Richard Keegan dalībniekus iepazīstināja ar LEAN vispārējiem principiem, darbībām un procesiem, bet otrajā daļā bija iespēja aplūkot izmantotās montāžas un rūpnieciskā dizaina un atkritumu rašanās novēršanas metodes BMW Motorrad rūpnīcā Berlīnē. Vizītē tika iegūta vērtīga informācija un kontakti, kas tiks izmantoti jaunu LEAN metožu ieviešanai klastera dalībnieku uzņēmumos un sadarbības attīstībai.

Ražošanas efektivitātes paaugstināšana

Šajā ceturksnī LETERA Klasteris organizēja virkni pasākumus, kas vērsti uz ražošanas efektivitātes paaugstināšanu. Klastera dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar AS “HansaMatrix” pieredzi ražošanas efektivitātes paaugstināšanā, piedalīties semināros “LEAN principu apguve” un “Sertifikācijas, standartu prasības eksporta tirgos un LEAN risinājumi ražošanas uzņēmumos”, kurā ar savām zināšanām dalījās SIA “Regula Baltija”, SIA “Silmor”, SIA “LEITC” un SIA “HansaMatrix Ventspils”. Kopumā šajos pasākumos piedalījās 43 dalībnieki, pārstāvot 20 dažādus asociācijas biedrus.

Eksporta apjoma pieauguma veicināšana

Eksporta apjomu pieauguma veicināšanai LETERA Klasteris organizē starptautisko nozares izstāžu apmeklējumus, tirdzniecības misijas pie ārvalstu partneriem un tikšanās ar ārvalstu delegācijām. Šajā ceturksnī klastera dalībnieki apmeklēja trīs starptautiskās nozares izstādes, apmeklēja potenciālos sadarbības partnerus Ķīnā un tikās ar Turcijas elektrotehnikas un pakalpojumu eksportētāju asociāciju:

  • productronica 2019 – lielākā izstāde pasaulē, kas specializējas, sākot no inovācijām elektronikas izstrādē un beidzot ar elektronikas ražošanu. Šajā gadā izstādē piedalījās vairāk kā 1`500 dalībnieki un to apmeklēja 44`000 apmeklētāji no 44 valstīm. Productronica apmeklēja SIA “Volburg”, SIA “Vivid Tech”, AS “SAF Tehnika”, SIA “SMD Baltic” un SIA “HansaMatrix Ventspils”.
  • Smart City Expo 2019 – unikāla tikšanās vietā viedo pilsētu ekosistēmai, kas ir veltīta pilsētu digitālajai transformācijai, urbānajai videi, mobilitātei, pārvaldes un finanšu rīkiem, kā arī koplietošanas risinājumiem. Izstādē piedalījās 1`010 dalībnieku, 24`399 apmeklētāju un vairāk kā 400 lektoru, pārstāvot 700 pilsētas un 146 valstis. Smart City Expo ietvaros ar  partneriem tikās SIA “Advangrid”, SIA “Mobilly” un SIA “LEITC”.
  • Trustech 2019 – lielākā digitālo maksājumu, drošības un identifikācijas risinājumu izstāde / konference, kurā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieki un kuru apmeklēja 8`000 nozares profesionāļi. LETERA Klasteri izstādē pārstāvēja SIA “ADI”, SIA “Mobilly” un SIA “ADI Kartes”.
  • Lai veicinātu produkcijas noietu Āzijā, LETERA Klastera dalībnieki, kas pārstāv mūzikas segmentu, SIA “Sonarworks”, SIA “Gamechanger Audio” un SIA “Erica Synths” tikās ar potenciālajiem sadarbības partneriem Šanhajā un apmeklēja Āzijā lielāko mūzikas industrijas izstādi Music China, kas pulcēja vairāk kā 122`000 apmeklētājus no 79 pasaules valstīm.
  • Lai sekmētu starptautisko sadarbību, LETERA Klasteris tikās ar Turcijas vēstniecības Lietuvā komerciālo konsultantu, Turcijas elektrotehnikas un pakalpojumu eksportētāju asociācijas (TET), kā arī uzņēmumu VESTEL un emek pārstāvjiem. Tikšanās laikā tika apspriesta iespējamā sadarbība kopīgu projektu īstenošanā un TET plānotā ienākošā tirdzniecības misija.

 Atbalsts konkursam “Elektroniķis 2019”

Ikgadējais profesionālas meistarības konkurss “Elektroniķis” tiek rīkots ar mērķi veicināt sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, iepazīstināt izglītojamos ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem, kā arī popularizēt elektroniķa profesiju, sniedzot iespēju profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem parādīt zināšanas un prasmes izvēlētajā profesijā. Konkursu “Elektroniķis 2019” organizēja klastera partneris Rīgas Tehniskā koledža sadarbībā ar Ogres Tehnikumu, LETERA un LETERA Klasteri. LETERA Klasteris konkursa norisi atbalstīja arī ar balvām konkursa laureātiem.

Mācību materiāls skaņas fizikā

Ar LETERA Klastera dalībnieku SIA “Erica Synths” un AS “Alfa RPAR” atbalstu ir izstrādāts mācību un praktisko nodarbību materiāls skaņas fizikā “Modulārais sintezators”. Mācību materiāls ir paredzēts elektronikas novirziena tehniskās jaunrades pulciņiem. Tas sastāv no vairākām daļām. Katra daļa ir kā neliels laboratorijas darbs 2 – 4 nodarbībām. Izpildot visas mācību materiāla daļas, gala rezultātā no komponentēm tiks izveidots pilnvērtīgs eurorack modulārais sintezators. LETERA piedāvā pulciņiem bez maksas saņemt līdz 12 mācību materiāla komplektiem ar shēmas platēm un galvenajām komponentēm.

Jauns klastera dalībnieks

LETERA Klasterim ir pievienojies jauns dalībnieks – SIA “Mobilly”, kas nodarbojas ar mobilo maksājumu sistēmu izstrādi un dažādu IT pakalpojumu sniegšanu.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/