Sveicam LETERA biedrus un atbalstītājus 25. LETERA dzimšanas dienā!
28/06/2020
Autors: LETERA

Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) dibināta 1995.gadā. Dibināšanas sapulcē piedalījās 26 organizācijas, četras no tām joprojām ir LETERA biedri – ALFA, ALTON, Elektronikas un datorzinātņu institūts, kā arī Rīgas Tehniskā koledža. Starp dibinātājiem īpaši atzīmējami Inārs Kļaviņš un Ilmārs Osmanis – ilggadīgi LETERA prezidenti un asociācijas vadītāji, kā arī Jānis Smilga.

Pirmais LETERA prezidents Inārs Kļaviņš: “25 gadi nav ilgs laika posms cilvēka vai sabiedrības dzīvē, bet atgriežoties domās pirms 25 gadiem, tas bija nozīmīgs un izšķirošs laiks, kad neatkarību atguvusī Latvija, atbrīvojās no post padomju jūga un mantojuma, un pārkārtojās uz atvērtu tirgus ekonomiku. LETERA un tās biedri šo uzdevumu sekmīgi veica! Paldies LETERA un visiem, visiem! Šodien un arī nākotnē ir jau cita LETERA un tās biedri, kas iekaro augstākās biznesa virsotnes pasaules tirgos! Es sekoju šai izaugsmei, lepojos, sajūsminos un vēlu arī turpmāk panākumus!”

Šobrīd LETERA ir apvienojušies 82 uzņēmumi, pētniecības un izglītības iestādes, kas darbojas Latvijā elektronikas, elektrotehnikas, optisko iekārtu, IT, elektronisko sakaru, aizsardzības aprīkojuma, robotikas, aviācijas un kosmosa tehnoloģiju jomās.

LETERA prezidents Normunds Bergs: “Katra organizācija ir tieši tik aktīva un saprātīga, cik zinoši un darīt griboši ir tās biedri. LETERA šajos 25 gados ir pierādījusi, ka tā var būt konstruktīvs sarunu partneris valdībai politikas veidošanā un aktīvs organizators saviem biedriem jaunu produktu un zināšanu radīšanā un apguvē. BĒRNI, MĀCIETIES FIZIKU!”

Sveicam visus LETERA biedrus un atbalstītājus 25. LETERA dzimšanas dienā un novēlam visiem uzņēmību, izturību un veiksmi!

  • Ekonomikas ministrijas pārskatos tiek norādīts, ka “elektrisko un optisko iekārtu ražošana kopš 2010.gada ir visstraujāk augošā apstrādes rūpniecības nozare Latvijā, kuras īpatsvars kopējā apstrādes rūpniecības izlaidē ir palielinājies no 3,7% 2009.gadā līdz 8,9% 2019.gadā. Vairāk nekā 90% no visas nozarē saražotās produkcijas tiek eksportēta.”
Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/