Sapieris pret desām jeb kas notika Atklātajā Latvijas skolēnu elektronikas konkursā „Rīga 2018”
25/04/2018
Autors: LETERA

21.aprīlī Tehniskās jaunrades namā „Annas 2” norisinājās Atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss „Rīga 2018”. Tas pulcēja dalībniekus no Ludzas, Vaiņodes, Jelgavas, Jūrmalas, Siguldas un Rīgas. Jaunie inženierzinātņu censoņi sacentās zināšanu testā, piedalījās pieredzes apmaiņu veicinošā darbu izstādē, aizstāvēja savu veikumu prezentācijās, atbildot uz četru RTU žūrijas pārstāvju jautājumiem, un ar LETERA klastera atbalstu devās ekskursijā uz RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes laboratorijām.

Kas svarīgāk: prasme veiksmīgi „pārdot” savu darbu mēģinot pārliecināt žūriju? Prasme pabeigt darbu laikā un perfekti atstrādāt tā darbību un noformējumu? Vai izpratnes demonstrēšana par visiem savā konstrukcijā norisošajiem procesiem? Iespējams, dalībnieki prezentāciju gaitā nonāca pie visai atšķirīgiem secinājumiem.

Žūrijai patiešām nenācās viegli noskaidrot vai „izgaismoti debesskrāpji” ir labāki par lāzeršautuvi, spēle „atmīnētājs” par „robota roku”, spēle „desas” par slepenā ritma slēdzeni vai radiostacija par sacensību laika skaitīšanas iekārtu.

Jaunākajā grupā par uzvarētāju visās kategorijās tika atzīts Leonards Dimitročenko (TJN „Annas 2”), otro vietu kopvērtējumā un darbu skatē, kā arī trešo vietu zināšanu testā ieguva Teodors Romanovskis (Ludzas BJC), trešo vietu kopvērtējumā un otro vietu zināšanu testā ieguva Reinis Araks (TJN „Annas 2”), bet trešo vietu darbu skatē – Eduards Igaunis (TJN „Annas 2”).

Starp 13, 14 un 15 gadus veciem dalībniekiem pirmo vietu visās kategorijās izcīnīja Aleksejs Pekarskis (TJN „Annas 2”), otro vietu kopvērtējumā ieguva Tomass Paeglis (TJN „Annas 2”), trešo vietu – Patriks Ezeriņš (TJN „Annas 2”). Otro vietu darbu skatē ieguva Toms Laugalis (TJN „Annas 2”), otro vietu zināšanu testā – Kristofers Barkāns (TJN „Annas 2”), trešo vietu darbu skatē – Rihards Lācis (TJN „Annas 2”), bet trešo vietu zināšanu testā Romans Ļvovs (Rīgas Skolēnu pils).

Vecākajā grupā visās kategorijās uzvarēja Ričards Remess (TJN „Annas 2”), otro vietu kopvērtējumā un zināšanu testā ieguva Bruno Grebstelis (TJN „Annas 2”), otro vietu darbu skatē un trešo vietu kopvērtējumā ieguva Andris Jenerts (Siguldas novada Jaunrades centrs), trešo vietu darbu skatē ieguva Artūrs Kļaviņš (TJN „Annas 2”), savukārt, trešo vietu zināšanu testā – Kalvis Rautseps (TJN „Annas 2”).

6 FOTO

Pasākums atbalstīts projekta Nr.3.2.1.1/16/A006 „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/