Pieredzējušie fizikas skolotāji ir disorientēti un jaunie skolotāji apjukuši – ko tad īsti un kā mācīt
02/02/2023
Autors: LETERA

Latvijas Universitātes (LU) 81. starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros notika augstskolu fizikas izglītības praktiķu seminārs “Fizika. Izglītība. Prakse”. Tajā ar prezentāciju uzstājās arī LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes pasniedzējs un pētnieks, Fizika I kursa metodisko materiālu izstrādes grupas vadītājs Ģirts Zāģeris.

Viņš dalījās pieredzē par sadarbību starp augstskolas pasniedzējiem, skolotājiem, industriju un politikas veidotājiem fizikas izglītības kvalitātes uzlabošanā, detalizētāk analizējot Fizika I metodisko materiālu izstrādes nepieciešamību, ko Ģ.Zāģeris raksturoja šādi:

  • industrijas pārstāvji ir gadiem ilgi brīdinājuši politiķus par nepietiekamu darbinieku skaitu inženierzinātņu nozarēs
  • kā vienu no nekavējošiem risinājumiem, lai atbalstītu skolotājus, industrija pieprasīja nodrošināt fizikas skolotājus ar metodiskajiem materiāliem
  • tas ir nepieciešams, jo aizvadītajos gados skolu programmu fizikas saturs tika izmainīts. Diemžēl dažādu iemeslu dēļ reforma tika slikti komunicēta, tai skaitā ar skolotājiem. Nav pieejami ne mācību materiāli, ne atbilstoša mācību grāmata, ko izmantot ikdienā
  • tā rezultātā pieredzējušie skolotāji ir disorientēti un jaunie skolotāji apjukuši par to, ko tad īsti un kā mācīt
  • tāpēc, ņemot vērā skolotāju, industrijas un augstskolu prasības, politikas veidotāji pieņēma lēmumu atbalstīt metodisko materiālu izveidi skolotājiem kursam Fizika I.

Ģirts Zāģeris semināra dalībniekus iepazīstināja ar projekta gaitu un pirmajiem secinājumiem, īpaši atzīmējot aprobācijā iesaistīto skolotāju lomu un viņu pozitīvo novērtējumu par šāda projekta īstenošanu, komunikāciju ar skolotājiem un jau izstrādātajiem materiāliem.

Metodiskie materiāli kursam Fizika I ar detalizāciju līdz katrai stundai tiks izstrādāti un skolotājiem bez maksas būs pieejami līdz 1.septembrim. Skolotāji tos varēs papildināt un pielāgot savām vajadzībām klasē.

Vairāk informācija par projektu un materiālu izstrādes procesu – www.lu.lv.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/