Fizikas skolotāji iepazīstas ar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti
31/10/2022
Autors: LETERA

Skolēnu rudens brīvdienu laikā, 28. oktobrī, LETERA sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju (LFSA) organizēja mācību vizīti RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē.

Tās ievadā LU Padomes loceklis, profesors Jurģis Poriņš, zinātņu prodekāns, profesors Sandus Spolītis, mācību prodekāne Lilita Ģēģere un citi kolēģi iepazīstināja ar RTU programmu piedāvājumu, studiju procesu, nepieciešamajām priekšzināšanām, lai studētu augstskolā. Skolotāji arī uzzināja par jaunākajām RTU izstrādēm sadarbībā ar uzņēmējiem, piemēram, paplašinātas funkcionalitātes lieljaudas zemūdens akustiskā raidītāja prototipu “Ronis”, kas izmantojams roņu atbaidīšanai no zvejas rīkiem. Prezentācijās tika īpaša uzmanība pievērsta RTU studentu daudzveidīgajām darba vai pētniecības iespējām pēc studiju beigšanas.

Skolotājiem bija lieliska iespēja apmeklēt laboratorijas un uzzināt par tajās notiekošajiem pētījumiem, apskatīt to aprīkojumu un pārrunāt specifiskus, konkrētajai fizikas nozarei raksturīgus jautājumus. Elektroakustiskas laboratorijā, tās vadītājs Vitālijs Aišpurs, līdztekus stāstījumam par veiktajiem pētījumiem, deva iespēju skolotājiem apmeklēt bezatbalss telpu, kurā tiek veikti akustiskie mērījumi. Sešiem veiksmīgākajiem bija arī iespēja iegūt savā īpašumā V.Aišpura nesen izdoto grāmatu “Elektroakustika”.

Vizītes noslēgumā skolotāji pildīja laboratorijas darbus, lai padziļināti apgūtu šķiedru optiku un elektroakustiku.

Mācību vizītē piedalījās 23 skolotāji no Aizkraukles, Auces, Ādažiem, Daugavpils, Jelgavas, Ogres, Rīgas, Skaistkalnes, Talsiem un Valkas. Kā atzina LFSA prezidente Ludmila Belogrudova: “Lai skolotāji varētu sekot gan aktualitātēm fizikā, gan Latvijas augstskolu studiju piedāvājumam, šādas vizītes ir ļoti noderīgas. Tās dod iespēju ne tikai pašiem skolotājiem pilnveidoties, bet arī nodot iegūtās zināšanas saviem skolēniem.”

LETERA arī turpmāk plāno sadarbībā ar LFSA organizēt mācību vizītes fizikas skolotājiem uz LETERA biedru uzņēmumiem, pētniecības un mācību iestādēm.

6 FOTO
Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/