Fizikas skolotāji iepazīstas ar LU Cietvielu fizikas institūtu
10/06/2022
Autors: LETERA

9.jūnijā norisinājās jau otrā fizikas skolotāju mācību vizīte. Šoreiz fizikas skolotāji apmeklēja Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu (LU CFI).

Institūta direktors Andris Anspoks ar kolēģiem iepazīstināja skolotājus ar pētniecības un ikdienas darbu LU CFI, kā arī skolotāji varēja papildināt zināšanas fizikā, piedaloties praktiskās nodarbībās, kas institūta speciālistu vadībā notika par sešām tēmām:

  • Materiālu luminiscence
  • Optisko materiālu absorbcija
  • Skenējošais elektronu mikroskops
  • Plāno kārtiņu iegūšana
  • Materiālu sastāva noteikšana ar XRF metodi
  • Rentgena struktūras analīze materiālu struktūras noteikšanai.

Atgādinām, ka 16.martā notika pirmā fizikas skolotāju mācību vizīte uzņēmumā Lightspace Technologies. Šīs vizītes laikā skolotājiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmumā ražoto produkciju un izmantotajām tehnoloģijām, kā arī sagatavot materiālus izmantošanai mācību stundās.

Fizikas skolotāju mācību vizītes LETERA organizē sadarbībā ar Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju. Arī turpmāk plānojam organizēt LETERA biedru apmeklējumus, lai dotu iespēju skolotājiem iepazīties ar Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem. Mācību vizīšu mērķis ir fizikas skolotāju profesionālā pilnveide un redzesloka paplašināšana, lai daudzveidotu mācību saturu un celtu mācību kvalitāti, lai motivētu skolēnus mācīties dabaszinātnes.

5 FOTO
Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/