Vebinārs “Kibernoturības principu izmantošana elektroiekārtu ražošanas uzņēmumos”
01/03/2023
10:00
Tiešsaiste
07/02/2023
Autors: LETERA

Aicinām piedalīties vebinārā “Kibernoturības principu izmantošana elektroiekārtu ražošanas uzņēmumos”.

Kibernoturība pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par aktuālu un visām nozarēm svarīgu darbības aspektu. Ir nepieciešams, lai organizācijas būtu gatavas kiberdraudiem un spētu atgūties pēc kiberincidentiem un krīzēm. No kiberuzbrukumiem 2021.gadā cieta 85% organizāciju, bet 2021.gadā izpirkuma maksu samaksāja 63% izspiedējvīrusu upuru. ENISA un CERT-ES uzstājīgi mudina visas publiskā un privātā sektora organizācijas ES ieviest kiberdrošības labākās prakses vismaz minimālā apjomā, tādējādi būtiski uzlabojot to kiberdrošības stāvokli un uzlabojot organizāciju vispārējo noturību pret uzbrukumiem.

Arī Latvijas uzņēmumiem, kas ražo produktus globālajam tirgum, ir jāsaprot, ka tie var kļūt par kiberuzbrucēja mērķi. Tādēļ uzņēmumiem jāpievērš pastiprināta uzmanība kiberdrošības jautājumiem, lai novērstu uzbrukumus, kas varētu traucēt piegādes ķēdes darbību.

Vebinārā Aivars Peisenieks (bijušais LETERA biedra SIA “STE-Vikan” valdes loceklis) prezentēs Banku augstskolas maģistra programmas “Kiberdrošības pārvaldība” ietvaros izstrādātā maģistra darba rezultātus, informējot par kibernoturības principu izmantošanu elektroiekārtu ražošanas uzņēmumos un sniedzot priekšlikumus šo principu piemērošanai, lai palielinātu uzņēmumu kibernoturību.

Pētījuma ietvaros Aivars veica LETERA biedru, izņemot to, kuru darbības virziens ir Izglītība un pētniecība, aptauju par uzņēmuma valdes kibernoturības pārvaldības kultūru un kiberdrošības pārvaldības principu pielietošanu kibernoturīgas organizācijas veidošanā. Pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, izdarīti secinājumi un sagatavoti priekšlikumi uzņēmumu kibernoturības palielināšanai.

! Pieteikšanās vebināram līdz 27.februārim, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT. Pieslēgšanās saite tiks nosūtīta uz reģistrēto e-pasta adresi.

Visi pasākumi
01/03/2023
10:00
Tiešsaiste
Dalīties:
Citi pasākumi
Aizvērt
/