Klastera aktualitātes 2/2018
29/06/2018
Autors: LETERA, foto: Reuters

Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2018.gada 2.ceturksnī.

Dalība Baltijas Klasteru forumā

LETERA Klasteris piedalījās pirmajā Baltijas Klasteru forumā, kas norisinājās Viļņā. Pasākums tika rīkots ar mērķi Baltijas valstu klasteriem sniegt iespēju jaunu partneru atrašanai. Forumā LETERA Klasteris tikās ar Lithuanian Automotive Export Association (LAuGEA) un Cluster Logistics no Ukrainas, ar kuriem tika noslēgts līgums par sadarbību konferenču, semināru un apmācību rīkošanā, kā arī kopēju projektu īstenošanā. Tāpat tika iegūta vērtīga informācija par klasteru attīstības politiku, finansēšanas iespējām un atbalsta programmām, kā arī klasteru partnerības iespējamiem attīstības scenārijiem Baltijā, radītajiem draudiem un iespēju analīzei.

Seminārs Ražošanas monitoringa tiešsaistes sistēma

Pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros SIA “LEXEL Fabrika” Klasteris organizēja semināru “Ražošanas monitoringa tiešsaistes sistēma”. Seminārā tika prezentēta SIA “LEXEL Fabrika” pieredze, ieviešot tiešsaistes ražošanas monitoringa sistēmu, kas ietver pasūtījumu apstrādi, ražošanas uzdevuma izpildes rādītājus, atbalsta funkciju reakcijas ātrumu problēmu gadījumā, kā arī operatoru kompetenču vadību. Semināru vadīja Klastera valdes loceklis un SIA “LEXEL Fabrika” klientu apmierinātības un kvalitātes vadītājs Jānis Sams.

Tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem

Lielākās nozares izstādes vienkopus pulcē plašu potenciālo sadarbības partneru klāstu no visas pasaules. Lai tiktos ar potenciālajiem partneriem, LETERA Klasteris organizē starptautisko nozares izstāžu apmeklējumu. Šajā ceturksnī Klastera dalībnieki SIA “HansaMatrix Ventspils”, SIA “Silmor”, SIA ZTF “Lāsma”, SIA “Regula Baltija”, SIA “Intelligent Systems” un SIA “Smart Meter” apmeklēja:

  • Hannover Messe – pasaulē vadošo rūpniecības, automatizācijas un inovāciju izstādi
  • smthybridpackaging – mikroelektronikas izstādi
  • CeBIT – lielāko Eiropas inovāciju un digitalizācijas biznesa festivālu

Elektronikas pulciņu dalībnieku ekskursija uz RTU

Lai iepazīstināt jauniešus ar elektronikas studiju iespējām un motivētu jauniešus apgūt inženierzinātnes, Klasteris organizēja elektronikas pulciņu dalībnieku ekskursiju uz Rīgas Tehniskās universitātes laboratorijām. Ar RTU laboratorijām iepazinās 30 jaunieši no Ludzas, Vaiņodes, Jelgavas, Jūrmalas, Siguldas un Rīgas elektronikas pulciņiem, kas piedalījās Atklātajā Latvijas skolēnu elektronikas konkursā „Rīga 2018”. Konkursā jaunie inženierzinātņu censoņi sacentās zināšanu testā, piedalījās pieredzes apmaiņu veicinošā darbu izstādē, aizstāvēja savu veikumu prezentācijās, atbildot uz žūrijas pārstāvju jautājumiem.

Atbalsts Latvijas Robotikas čempionāta norisei

LETERA Klasteris atbalstīja “Latvijas Robotikas čempionāta RTA 2018” norisi. Sacensības notika Maltā, Rēzeknes novadā un tās tika rīkotas ar mērķi veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un attīstīt robotiku Latgales reģionā. Čempionātā piedalījās 280 dalībnieki ar 320 robotiem, kas sacentās 9 disciplīnās: Mini Sumo, Folkrace, Līnijsekošana, iRobot sumo, LEGO Sumo, LEGO Folkrace, LEGO līnijsekošana, Freestyle un Drone racing. Ar klastera atbalstu tika nodrošināta sacensību apkalpošana un dalībnieku un tiesnešu ēdināšana.

Jauns klastera dalībnieks

LETERA klasterim ir pievienojies jauns dalībnieks – SIA “Erica Synths”. SIA “Erica Synths” ir ļoti strauji augošs Latvijas uzņēmums, kas izstrādā un ražo inovatīvus elektroniskos mūzikas instrumentus. Uzņēmuma apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 1,7 milj. EUR, kas ir gandrīz par divām reizēm vairāk kā 2016.gadā. Visa saražotā produkcija tiek eksportēta uz vairāk kā 20 valstīm.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/