This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Informācija

 • LEITC

 • 2007.gada 14.februārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes telpās LEtERA atklāja Latvijas Elektronikas iekārtu testēšanas centru (LEITC). 

  Vērienīgo LEITC izveides projektu realizēja LEtERA, piesaistot Phare programmas un asociācijas biedu finansējumu. Centra izveidē ieguldīts vairāk nekā 1 miljons eiro. 

  LEITC izveides mērķis ir veicināt jaunu, konkurētspējīgu elektronikas un elektrotehnikas produktu izstrādi Latvijā un inženiertehniskās izglītības un pētniecības attīstību.

  LEITC ir Latvijā vienīgais akreditētais EMC testēšanas centrs, kas piedāvā pilnu EMC novērtēšanas testu klāstu un kura izsniegtos testēšanas pārskatus atzīst visās Eiropas Savienības valstīs. LEITC rīcībā ir vismodernākais aprīkojums Baltijas valstīs – unikāla mērījumu kamera, ar darba diapazonu līdz 40 GHz, un augstas precizitātes programmējama mēraparatūra.

  EMC testēšanas sniegtās iespējas:
  - Novērst produkta projektēšanas un ražošanas gaitā pieļautās kļūdas.
  - Kompleksi pārbaudes pakalpojumi elektromagnētiskās saderības (EMC) un elektrodrošības jomā atbilstoši ES prasībām. Katra elektroniska iekārta izstaro elektromagnētiskos viļņus apkārtējā vidē, tādejādi radot varbūtēju kaitējumu un traucējumus, savukārt vides elektromagnētiskais starojums un citi faktori var ietekmēt iekārtu darbību un drošību. LEITC aprīkots ar iekārtām šo starojumu mērīšanai un savstarpējo iedarbību izpētei.
  - Testēšanas centrā veiktās pārbaudes ļauj ražotājam spriest par produkta atbilstību CE zīmes prasībām. Tas dod iespēju palielināt Latvijas ražotāju konkurētspēju Eiropā, kā arī ļauj sniegt konsultācijas uzņēmumiem.
  - Izveidotā laboratorija dod iespēju arī patērētājiem pārliecināties par elektronikas ierīču drošību un atbilstību izvirzītajām prasībām.

  LEITC seko līdzi pasaules attīstības tendencēm EMC jomā attiecībā uz elektronikas un elektrisko iekārtu testēšanu, lai nodrošinātu augstas kvalitātes pakalpojumus kvalitatīvu produktu izstrādē un testēšanā attiecībā uz EMC saskaņā ar ISO/IEC 17025 kvalitātes standartu. 

  Plašāku informāciju iespējams skatīt mājas lapā www.leitc.lv