18.maijs – “ROBOTIKAS UN ELEKTRONIKAS DIENA 2024”
22/04/2024
Autors: LETERA

Bērnus un jauniešus, kurus interesē elektronika, kā arī robotikas entuziastus aicinām piedalīties “Robotikas un Elektronikas dienā 2024”. Pasākumā notiks bērnu un jauniešu elektronikas konkurss “Jaunais elektroniķis 2024”, profesionālās kompetences pilnveides seminārs skolotājiem un praktiskā darbnīca skolotājiem par lietu interneta (IoT) pielietojumu, kā arī sešpadsmitā Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms – RTU Robotikas čempionāts.

“Robotikas un Elektronikas diena 2024” notiks 18.maijā no plkst. 9:00, RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē – Zunda krastmalā 10, Rīgā.

Elektronikas konkursaVolburg – Jaunais elektroniķis 2024” dalībniekiem būs no dotajām detaļām jāizveido elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē velosipēda maketā. Konkurss norisināsies 2 sarežģītības pakāpēs: 1) zemākajā sarežģītības pakāpē – līdz 14 gadu vecumam; 2) augstākajā sarežģītības pakāpē – no 15 gadu vecuma. Konkursa uzdevumi tiks pildīti komandās. Katrā komandā ir 2 dalībnieki. Vismaz vienam dalībniekam komandā ir jābūt ar lodēšanas iemaņām.

Skolotāju profesionālās kompetences pilnveides seminārā elektronikas un robotikas tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāji, kas darbojas ar skolēniem elektronikas un robotikas jomā, varēs iepazīties ar aktuālo elektronikas nozarē un piedalīties praktiskā darbnīcā par IoT pielietojumu. Semināra un praktiskās darbnīcas dalībniekiem tiks izsniegta VISC apliecība par semināra programmas apguvi.

Semināra tēmas:

 • Aktuālais elektronikas nozarē Latvijā
  Normunds Bergs, LETERA prezidents
 • 5 industriālā revolūcija un lietu internets
  Kārlis Berkolds, RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
 • Praktiskā darbnīca skolotājiem par IoT pielietojumu
 • Daudzveidīgu aktivitāšu organizēšanas piemēri elektronikas jomas popularizēšanai bērnu un jauniešu vidū

Konkursa “Volburg – Jaunais elektroniķis 2024” nolikums un skolotāju profesionālās kompetences pilnveides semināra un praktiskās darbnīcas par IoT pielietojumu apraksts pieejams ŠEIT! Reģistrācija elektronikas konkursam un skolotāju semināram un praktiskajai darbnīcai līdz 2024.gada 14.maijam, aizpildot pieteikumu ŠEIT.

RTU Robotikas čempionāts jau tradicionāli būs arī Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms, pēc kura tiks kronēti čempioni visas sezonas griezumā. RTU Robotikas čempionāts norisināsies 17 disciplinās:

Iepazīties ar noteikumiem un reģistrēties sacensībām varat https://robotika.pvg.edu.lv/rtu2024/. Reģistrācija līdz 14.maijam!

Dalība pasākumā ir bez maksas un pasākuma dalībnieki tiks nodrošināti ar siltām pusdienām.

Pasākums tiek organizēts ar mērķi:

 • Popularizēt bērnu un jauniešu vidū elektronikas nozari un vairot skolēnu interesi par inženierzinātnēm
 • Pilnveidot bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes
 • Sniegt iespēju bērniem un jauniešiem pārbaudīt savas prasmes elektronikas un robotikas jomā
 • Veicināt bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi
 • Veicināt tehniskās jaunrades pulciņu un skolotāju sadarbību un pieredzes apmaiņu.

“Robotikas un Elektronikas dienu 2024” organizē:

LETERA, RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte, RTU Robotikas klubs.

Atbalsta:

SIA ADI, SIA Kompānija NA, AS Latvenergo, SIA Regula Baltija, AS SAF Tehnika, SIA SMD Baltic, SIA Volburg, Transporta un sakaru institūts, SIA Ubiquiti (Latvia), SIA Tomega un SIA Skultes Kartons.

 

Projekts Nr. 5.1.1.2.i.0/3/24/A/CFLA/005
“Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas nozares klasteris”

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/