RTU Bērnu un jauniešu universitāte aicina skolēnus uz tiešsaistes nodarbību “Mehāniskais pulkstenis”
25/10/2021
Autors: LETERA

Vai zini, kā un kāpēc darbojas zobratiņi? Vai zini, kā darbojas pulkstenis un tā mehānisms? Vai māki plānot laiku? Atbildes uz šiem jautājumiem varēsi uzzināt, ja 5. novembrī plkst. 16:00 piedalīsies RTU Bērnu un jauniešu universitātes (BJU) tiešsaistes nodarbībā “Mehāniskais pulkstenis”.

Nodarbības laikā interaktīvā veidā uzzināsi, kas ir zobrati un kā tie darbojas mūsu ikdienā, kā arī redzēsi, kā tos izgatavo un varēsi pats izmēģināt dažādus zobratu kustības veidus. Kopā ar pasniedzēju varēsi izveidot pats savu īsto sienas pulksteni ar unikālo lapsēna dizainu, par ko brīnīsies un priecāsies tavi draugi, atnākot ciemos. Palīdzēsim izprast, kā darbojas pulksteņa mehānisms. Tavs pulkstenis tikšķēs klusi un būs lielisks dizaina papildinājums Tavas istabas iekārtojumam. Nodarbībā iemācīsimies arī noteikt laiku, lai vari pats veikt savu pirmo ģimenes dienas plānojumu.

Par zobratiem, to veidošanu un zobratu mehānismiem rādīs un stāstīs RTU inženieris, savukārt, pulksteni palīdzēs izgatavot draugi no Fox The Maker.

Pirms tiešsaistes nodarbības dalībnieks saņems jauno BJU zinātnes kastīti “Mehāniskais pulkstenis”, kurā ir iekļauts viss nepieciešamais, lai darbotos ar zobratiem un izprastu to mehānismu, kā arī uztaisītu savu unikālo pulksteni.

Nodarbība paredzēta bērniem no 5 līdz 9 gadiem. Tiešsaistes nodarbības un zinātnes kastītes cena 25 EUR. Nodarbības biļeti un samaksāt par kastīti iespējams bezrindas.lv. Lūgums pēc biļetes iegādes nosūtīt e-pastu uz kastite@rtu.lv nodarbības dalībnieka vārdu, kontakttālruni un adresi, uz kuru jānogādā kastīte. 

RTU BJU zinātnes kastītes ir projekts, kas īpaši šajā mājsēdes laikā lieliski palīdzēs apgūt skolēniem kādu inženierzinātnes mācību tematu, pildot dažādus uzdevumus un eksperimentus sev ērtā laikā un vietā. Katrs interešu izglītības mācību temats ir iepakots kastītē, kurā ir viss nepieciešamais, lai skolēns varētu veiksmīgi paveikt konkrēto uzdevumu vai eksperimentu. Mācību temati, pielāgoti BJU interešu izglītības nodarbību tematiem, ir ļoti dažādi – dizains un mehānismi, elektronika, ķīmija vai fizika, un iespējams izvēlēties sev saistošāko. Uzdevumi tiek piedāvāti dažādām vecuma grupām – no 6 līdz 9 gadiem un no 9 līdz 14 gadiem. Vairāk informācija par pieejamām zinātnes kastītēm: https://www.rtu.lv/lv/bju/zinatnes-kastite.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/