Zinātnes kastītes – uzdevumi un eksperimenti vasaras brīvlaikam
25/05/2021
Autors: LETERA

Aicinām skolotājus un vecākus iepazīties ar jaunajām RTU Bērnu un jauniešu universitātes zinātnes kastītēm. Zinātnes kastītes ir lielisks veids, kā skolēniem vasaras brīvlaikā iegūt jaunas zināšanas fizikā, ķīmijā, elektrotehnikā, dizainā un mehānikā.

Lai atraktīvā veidā veicinātu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir izstrādājusi jaunus, interaktīvus mācību materiālus – zinātnes kastītes skolēniem ar dažādiem uzdevumiem un eksperimentiem.

Īpaši izveidotās kastītēs ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai skolēni sev ērtā laikā un vietā veiktu aizraujošus uzdevumus, tā iegūstot jaunas zināšanas fizikā, ķīmijā, elektrotehnikā, kā arī izzinot dizainu un mehānismus. Lai eksperimenti un uzdevumi izdotos, kastītes komplektā ir iekļauta precīza instrukcija – gan drukātā veidā ar skaidrojumiem un attēliem, gan video formātā. Savukārt, izprast veikto un nostiprināt zināšanas bērniem un jauniešiem palīdzēs zinātnisks skaidrojums.

Uzdevumi izstrādāti divām skolēnu vecuma grupām: 6 – 9 gadus un 9 – 14 gadus veciem bērniem un jauniešiem. Uz doto brīdi ir pieejamas četras dažādu uzdevumu kastītes:

  • Lidmodelis VEF Irbitis I-15a
  • Arbalets (ietverot arī elektronikas pamatprincipus)
  • Krāsu spēks ķīmijā
  • Meteoroloģijas pamati

Iepazīties ar uzdevumu un eksperimentu aprakstu, kā arī iegādāties kastītes varat www.rtu.lv/lv/bju/zinatnes-kastite. Tematisko piedāvājumu plānots pakāpeniski papildināt, izstrādājot arvien jaunus uzdevumus.

Zinātnes kastītes interaktīvi var papildināt arī skolā apgūstamo mācību vielu. Sadarbībā ar skolām RTU Bērnu un jauniešu universitāte piedāvā:

  • atlaidi apjoma pasūtījumam (ja tiek iegādātas 30+ kastītes)
  • izstrādāt tematisku kastīti atbilstoši pieprasītai tēmai vai papildināt kastītes saturu atbilstoši pieprasījumam.

Par sadarbības jautājumiem aicinām skolas pārstāvjus sazināties ar RTU Bērnu un jauniešu universitātes projekta vadītāju Ievu Osi, e-pasts kastite@rtu.lv, tel. 26493217. Prezentācija par zinātnes kastītēm ir pieejama ŠEIT.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/