Jaunieši demonstrē savas prasmes radioelektronikā
18/05/2022
Autors: LETERA; Rebeka Miksone Ventspils Balss

Ventspilī aizvadīts 8. Latvijas atklātais konkurss praktikums radioelektronikā, kurā piedalījās dalībnieki no Latvijas un Lietuvas. Starptautiskais konkurss praktikums radioelektronikā ir viens no nozīmīgākajiem nozares notikumiem interešu izglītībā, ko rīko Ventspils Jaunrades nams sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru un LETERA.

Tā kā dažviet Latvijā Covid-19 pandēmijas ietekmē beigušas pastāvēt radioelektronikas nodarbības, konkursam pieteicās mazāk dalībnieku, salīdzinot ar citiem gadiem, taču tas neietekmēja konkursa kvalitāti, pauda Jaunrades nama direktore Vita Hermansone. Šogad konkursā piedalījās 16 komandas viena vai divu dalībnieku sastāvā no Daugavpils, Vaiņodes, Rīgas, Jūrmalas, Salaspils, Jelgavas, Ventspils un Klaipēdas. Šis bija pirmais gads konkursa vēsturē, kad savas prasmes radioelektronikā demonstrēja ne tikai jaunieši no interešu izglītības iestādēm, bet arī vispārizglītojošām skolām, jo saistībā ar kompetenču pieeju izglītībā, sākot no 7.klases, mācību procesā tiek integrētas inženierzinātnes.

Konkurss norisnājās 2 daļās. Teorētiskajā daļā dalībniekiem bija jāaizpilda zināšanu pārbaudes tests. Savukārt, otrajā daļā – praktikumā bija jāprot nolasīt elektronisko shēmu un jāizveido funkcionējošs modelis, kurā atbilstoši apkārtējās vides temperatūrai iedegas noteiktas krāsas lampiņa. Praktiskās daļas uzdevumi pieejami ŠEIT.

Dalībnieki sacentās divās vecuma grupās – jaunākajā grupā vienam no dalībniekiem bija jābūt jaunākam par 14 gadiem, bet otram – jaunākam par 17 gadiem. Vecākajā grupā dalībnieku vecums attiecīgi nevarēja pārsniegt 17 un 20 gadus.

Jaunākās grupas laureāti:

  1. Jelgavas 5. vidusskolas komanda
  2. Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas komanda
  3. Rīgas Tehniskā jaunrades nama “Annas 2” komanda

Vecākās grupas laureāti:

  1. Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” komanda
  2. Jelgavas 5. vidusskolas komanda
  3. Vaiņodes vidusskolas komanda

Ar komandu iegūtajiem punktiem un 8. Latvijas atklātā konkursa praktikuma radioelektronikā kopvērtējuma rezultātiem varat iepazīties ŠEIT.

Dalībnieku veikumu vērtēja nozares profesionāļi: Ventspils Augstskolas vadošais pētnieks Jānis Trokšs, Ventspils Tehnikuma enerģētikas, elektronikas un informācijas tehnoloģiju izglītības programmas pedagogs Jānis Luksis, kā arī Ventspils Jaunrades nama radioelektronikas laboratorijas pedagoga Viktora Bagienska bijušie audzēkņi Klāvs Reinis Ozols un Mārcis Donerblics. Abi ir ieguvuši maģistra grādu elektronikā. Klāvs Reinis strādā par elektronikas inženieri uzņēmumā Azeron un pasniedzēju Ventspils Augstskolā, bet Mārcis ir Ventspils Augstskolas vieslektors un inženiertehniskā dienesta vadītājs Ventspils Starptautiskajā Radioastronomijas centrā.

Projekts Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris”

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/