Ogres tehnikumā notiek Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkurss elektronikas un IKT jomā
02/05/2022
Autors: LETERA, Ogres tehnikums

2022.gada 29.aprīlis Ogres tehnikumā bija īpaša diena elektronikas un IKT jomas jauniešiem un pedagogiem, jo uz profesionālo prasmju konkursu elektronikas jomā ieradās Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Tehniskā koledža”, profesionālās izglītības kompetences centra “Saldus tehnikums” un Daugavpils tehnikuma jaunieši.

Konkursa dienas rīts iesākās ar svinīgu pasākumu, kura laikā jauniešus un pedagogus uzrunāja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, LETERA izpilddirektore Inese Cvetkova un nozares izglītības eksperte Mārīte Seile, kā arī Ogres tehnikuma audzēknes dalībniekus uzmundrināja ar muzikālu sveicienu. 

Svinīgā daļa noslēdzās ar īpašu pasākumu Ogres tehnikumam – sadarbības līguma parakstīšanu ar Transporta un sakaru institūtu, tādā veidā apstiprinot savstarpēju atbalstu pedagogiem un audzēkņiem. Dienas laikā Ogres tehnikums noslēdza sadarbības līgumu arī ar Ventspils Augstskolu.

Konkursa uzdevumu sagatavošanā un vadīšanā aktīvi iesaistījās Ogres tehnikuma sadarbības partneri un atbalstītāji –  Ogres biznesa inkubators, kā arī LETERA biedri profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Tehniskā koledža”, SIA “HansaMatrix Pārogre”, SIA “LEXEL FABRIKA”, Ventspils Augstskola un Transporta un sakaru institūts.

Šoreiz konkurss notika netradicionāli, jo jaunieši tajā piedalījās jauktās komandās no dažādām izglītības iestādēm. Dienas laikā katra komanda veica 8 dažādus uzdevumus: lodēšana, produkta defektu diagnostika, Arduino programmēšana, elektrisko lielumu mērījumi, shēmas montāža, shēmas atkļūdošana un biznesa idejas ģenerēšana. Konkursā jaunieši startēja ar savu komandas nosaukumu, lai uzdevumu vadītāji nezinātu, kuru izglītības iestādi katrs no dalībniekiem pārstāv. Katrā no uzdevumiem komandas varēja iegūt 20 punktus, bet pavisam kopā – 160 punktus.

Dalībnieku komandas, iegūtā vieta un punkti:

  1. Šašliki – Dāvids Novikovs, Ruslans Kožanovs (Ogres tehnikums un Daugavpils tehnikums) 127 punkti
  2. Lielie veči – Armands Vaņins, Tomass Žukovskis (Ogres tehnikums un Daugavpils tehnikums) 121 punkts
  3. AJMBB – Armands Jānis Millers, Bogdans Bulanovs (Rīgas Tehniskā koledža un Jēkabpils Agrobiznesa koledža) 117 punkti
  4. Intel (Mareks Pavlovs, Agris Dembovskis) 109 punkti
  5. EK elektromagnētiskie (Einārs Dārznieks, Kristers Gaidlazde) 101 punkts
  6. Daugavas elektriķi (Ņikita Ivanovs, Valts Leitlands) 97 punkti
  7. Desiņas (Sandris Pupiņš, Artūrs Šteinbergs) 90 punkti
  8. Zibsnis (Daniels Kuģis, Pēteris Melbārdis) 88 punkti.

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas no LETERA, Transporta un sakaru institūta, SIA “HansaMatrix Pārogre” un SIA “LEXEL FABRIKA”. LETERA visiem dalībniekiem pasniedza piemiņas balvas, kā arī par īpašu uzdevuma izpildījumu jaunieši saņēma pārsteiguma balvas no Ogres biznesa inkubatora un Transporta un sakaru institūta. 

Uz tikšanos 2023.gada elektronikas konkursā!

6 FOTO

Konkurss tika atbalstīts projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/