LETERA biedru kopsapulce – mērķis 2021.gadam izveidot LETERA izglītības fondu
30/03/2021
Autors: LETERA

26.martā attālināti norisinājās ikgadējā LETERA biedru kopsapulce. Kopsapulcē tika izvērtēti LETERA darbības rezultāti pagājušajā gadā, apspriestas LETERA aktivitātes un mērķi 2021.gadam, kā arī ievēlēta asociācijas valde un prezidents.

Kā izriet no kopsapulcē prezentētajiem LETERA biedru aptaujas rezultātiem, neskatoties uz COVID-19 krīzi, nozare turpina attīstīties. Ir sasniegti labi rezultāti 2020.gadā un arī šogad lielākā daļa LETERA biedru plāno izaugsmi. Taču, kā attīstību bremzējošs faktors, arvien biežāk tiek norādīts kvalificētu darbinieku trūkums. Nozarei akūti trūkst dažāda veida inženieri, programmētāji, projektu vadītāji un elektronikas montieri.

Neskatoties uz LETERA neatlaidīgiem centieniem palielināt inženierzinātnēs studējošos skaitu, pieprasījuma un piedāvājuma disproporcija turpina palielināties. Lai to mazinātu, biedru sapulcē par asociācijas 2021.gada prioritāti tika izvirzīta LETERA izglītības fonda izveide, kas nodarbosies ar inženierzinātņu popularizēšanas un izglītības kvalitātes jautājumiem.

LETERA prezidents Normunds Bergs: “Valdība izliekas nedzirdam industrijas vajadzības, tādēļ neatliek nekas cits kā veidot LETERA izglītības fondu un nozarei uzņemties iniciatīvu par nepieciešamo speciālistu sagatavošanu”.

Par LETERA prezidentu uz nākamo termiņu tika pārvēlēts Normunds Bergs, AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs. Savukārt, LETERA valdē darbu uzsāka divi jauni valdes locekļi Kaspars Cikmačs, AS “Latvenergo” tehnoloģiju un atbalsta direktors un Ēriks Eglītis, SIA “Tet” juridiskās daļas korporatīvo attiecību direktors.

LETERA valdes sastāvs:

 • Normunds Bergs – AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs
 • Kaspars Cikmačs – AS “Latvenergo” tehnoloģiju un atbalsta direktors
 • Ēriks Eglītis SIA “Tet” juridiskās daļas korporatīvo attiecību direktors
 • Viktors Kononovs – SIA “Volburg” valdes loceklis
 • Jānis Sams – AS “HansaMatrix” valdes loceklis
 • Ģirts Ozoliņš – SIA “Erica Synths” valdes loceklis
 • Jurģis Poriņš – RTU, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns
 • Kristaps Rikāns – SIA “Ubiquiti (Latvia)” direktors
 • Dzintars Zariņš – SIA “Dozimetrs” valdes loceklis
 • Aleksandrs Zaslavskis – AS “Alfa RPAR” padomes priekšsēdētājs
 • Ilmārs Osmanis – SIA “Lightspace Technologies” valdes priekšsēdētājs.

LETERA biedru kopsapulcē piedalījās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un LIAA direktors Kaspars Rožkalns. Jānis Vitenbergs iepazīstināja ar Ekonomikas ministrijas aktualitātēm un valsts atbalsta pasākumiem uzņēmumu konkurētspējas un eksportspējas veicināšanai, kam ir paredzēts ES fondu un RRF (Recovery and Resilience Facility) finansējums. LIAA direktors, uzrunājot LETERA biedrus, uzsvēra, ka svarīgi ir orientēties uz viedo specializāciju un jāfokusējas uz ražošanas procesu attīstību Latvijā, kas tiks attīstīta ekosistēmu ietvaros. Pavisam drīz startēģiski nozīmīgiem investīciju projektiem definētajās ekosistēmās tiks nodrošināts Zaļais koridors, kas padarīs administratīvos procesus divas reizes ātrākus. 

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šajā kopsapulcē LETERA biedri varēja piedalīties „Brīvajā mikrofonā”, lai iepazīstinātu citus asociācijas biedrus ar sava uzņēmuma/iestādes aktualitātēm, produktiem un sasniegumiem vai labo pieredzi.

LETERA biedru sapulcē demonstrētās prezentācijas:

10 FOTO

Projekts Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris”

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/