Klastera aktualitātes 2/2021
30/06/2021
Autors: LETERA Foto: CHUTTERSNAP, unsplash.com

Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2021.gada 2.ceturksnī

Pētījums “Integrated DER: Orchestrating the Grid’s Last Mile”

Pamatojoties uz klastera dalībnieku izrādīto ieinteresētību par tendencēm enerģijas resursu pārvaldībā, LETERA klasteris, veicot detalizētu pieejamo resursu izpēti, uzņēmumu izmantošanai nodeva Guidehouse sagatavoto pētījumu “Integrated DER: Orchestrating the Grid’s Last Mile”. Pētījumā apkopota informācija par enerģijas resursu pārvaldības modeļa maiņu, ieviešot decentralizētu pakalpojumu sniegšanas modeli, un viedo tehnoloģiju lomu tajā. Pētījums klastera dalībniekiem sniedz ieskatu par enerģijas pārvaldības attīstības virzieniem un atklāj potenciālās tirgus nišas IoT, elektrotīklu un viedo tīkla risinājumu uzņēmumiem.

Dalība “Hannover Messe 2021 Digital edition”

LETERA klasteris, klastera dalībnieki un partneri ar Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras atbalstu apmeklēja tiešsaistes izstādi “Hannover Messe 2021 Digital edition”. Izstādē piedalījās 90000 dalībnieki. Izstādes platformā tika reģistrēti 3,5 miljoni izstādes dalībnieku lapu skatījumi, kā arī 700000 uzņēmumu un produktu meklējumi. Bez iepazīšanās ar digitālo izstāžu organizēšanas pieredzi LETERA klasteris piedalījās arī tiešsaistes konferencē, kas norisinājās izstādēs laikā. Konferencē klasteris saņēma vērtīgu informāciju ar globālajām nozares attīstības tendencēm un Eiropas līmeņa politikas iniciatīvām. Iegūtā informācija tiks izmantota klastera starptautiskās sadarbības sekmēšanai, piedaloties dažādos projektos.

Diskusija “Nanotehnoloģijas – izaicinājumi Latvijai”

Tiešsaistes diskusiju “Nanotehnoloģijas – izaicinājumi Latvijai” LETERA klasteris organizēja sadarbībā ar RTU, LU un LU Cietvielu fizikas institūtu. Diskusija tika rosināta ar mērķi apspriest mikro un nanotehnoloģiju speciālistu sagatavošanu Latvijas nākotnei. Latvijas ekonomiskajā attīstībā arvien nozīmīgāku lomu ieņems mikro un nanotehnoloģiju sektors, taču šīs nozares attīstības potenciāls var netikt pilnvērtīgi izmantots, jo Latvijā trūkst augsti kvalificēts darbaspēks. Problēmas risināšanai diskusija dalībnieki atbalstīja mikro un nanotehnoloģiju inženieru apmācības Latvijā, ieviešot profesionālo bakalauru studiju programmu (4 – 5 gadi). Diskusija rezultējās ar lēmuma parakstīšanu par atbalstu šādas programmas izveidei.

Ventspils prototipēšanas darbnīcas demo diena

Lai iepazīstinātu nozares uzņēmumus un izglītības un pētniecības iestādes ar pieejamām iekārtām un tehnoloģijām prototipu izgatavošanai, LETERA klasteris sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku organizēja Ventspils prototipēšanas darbnīcas demo dienu. Prototipēšanas darbnīcas mērķis ir veicināt jaunu produktu izstrādi un ražošanu Ventspilī un Latvijā, tostarp, izglītības tehnoloģiju jomā. Darbnīcā ir iespējams saņemt tehniskās konsultācijas prototipu un detaļu izstrādē, kā arī izgatavot vēlamo detaļu un prototipu gan vienreizēja izmēģinājuma ietvaros, gan atkārtotai ražošanai. Šādas darbnīcas izveide sekmēs nozares uzņēmumu produktivitātes paaugstināšanos.

Vebinārs “Eksporta tirgu apgūšana – atbalsts un pieredze”

Vebinārs “Eksporta tirgu apgūšana – atbalsts un pieredze” tika organizēts, lai nozares uzņēmumus iepazīstinātu ar izmaiņām LIAA administrētajā Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmā un komersantiem pieejamām Eksporta atbalsta darbībām, piemēram, dalībai starptautiskajās izstādēs un konferencēs, atbalsts digitālajam mārketingam un citām aktivitātēm. Seminārā tāpat bija iespēja iepazīties ar klastera dalībnieka SIA “Erica Synths” praktisko pieredzi eksporta tirgos un interneta tirdzniecībā. Vebinārā piedalījās 13 dažādu nozares uzņēmumu un izglītības iestāžu, kā arī Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas un LIAA pārstāvji.

NE4HEALTH projekta aktualitātes

2021.gada 2.ceturksnī ir uzsākta NE4HEALTH projekta ietvaros plānoto tirdzniecības misiju organizēšana un interesējošo mērķa tirgu izpēte. Vadoties pēc NE4HEALTH dalībnieku aptaujas rezultātiem, lielākā interese ir par Japānas, ASV un Izraēlas tirgiem. Uz šīm valstīm pašlaik tiek organizētas kopējas NE4HEALTH ekosistēmas tirdzniecības misijas un B2B tīklošanās pasākumi, lai attīstītu sadarbību jaunu produktu izstrādē, atrastu jaunus tirgus un partnerus medicīnas un labklājības nozarēs. Ja arī Jūsu uzņēmumu interesē dalība tirdzniecības misijās, tīklošanās pasākumos un citās NE4HEALTH aktivitātēs, tad aicinām pieteikties projektam, rakstot klasteris@letera.lv. Vairāk par projekta dalībniekiem, aktualitātēm un līdz šim paveikto – www.letera.lv

Nozares atpazīstamības veicināšana

Lai celtu Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klastera atpazīstamību un informētu sabiedrību par nozares attīstības perspektīvu, uzņēmumiem, aktivitātēm un panākumiem, LETERA klasteris ir izveidojis lapu Facebook sociālajā tīklā – facebook.com/biedribaLETERA. Uzsākoties studentu uzņemšanai, šajā ceturksnī LETERA klasteris aktīvi popularizēja savu partneru un citu nozares izglītības iestāžu piedāvātas studiju iespējas elektronikas, mehatronikas, datorikas, IT un citās inženierzinātņu jomās.

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/