Izglītības un zinātnes ministrija sola vidusskolās no 2025.gada obligātu eksāmenu fizikā vai citās dabaszinātnes
09/06/2022
Autors: LETERA; Vita Anstrate (LTV Ziņu dienests)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tomēr ir ņēmusi vērā LETERA argumentus par obligāta fizikas eksāmena ieviešanu – apsolot, ka, beidzot vidusskolu, no 2025.gada vismaz optimālajā līmenī būs jākārto obligātais eksāmens fizikā vai citās dabaszinātnes.

LETERA un citas darba devēju organizācijas ilgstoši ceļ trauksmi, ka darba tirgū akūti trūkst cilvēku ar dabaszinātņu zināšanām, un arī statistika rāda, ka strauji turpina samazināties to vidusskolas beidzēju skaits, kas kā izvēles eksāmenu kārto fiziku vai citus eksaktos mācību priekšmetus. Lai risinātu samilzušo problēmu, darba devēju organizācijas uzstājīgi ir aicinājušas ministriju ieviest obligātu eksāmenu kādā no dabaszinātņu mācību priekšmetiem. Tam līdz šim IZM nepiekrita, taču ministre Anita Muižniece ir ieklausījusies inženierzinātņu nozarēs un piekritusi, ka no 2025.gada būs obligāti jākārto eksāmens fizikā, ķīmijā, bioloģijā vai dabaszinātnēs.

“Mēs esam atraduši kompromisu. Un kompromiss ir tāds, ka līdz 2025.gadam tiks nodrošināts, ka vidusskolā viens dabaszinātņu eksāmens būs jākārto, vidusskolu beidzot. Tas ir kompromiss pie kāda mēs esam nonākuši,” atzīmēja Muižniece.

Līdz tam tiks sagatavoti mācību līdzekļi, sakārtoti dabaszinību kabineti. Ministre jau ir uzdevusi IZM darbiniekiem izstrādāt grozījumus atbilstošajos noteikumos, lai to varētu īstenot no 2025. gada.

RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps skaidroja: “No mūsu puses ir ļoti svarīgi, ka mēs diezgan savlaicīgi skolēniem iezīmējam, ka tomēr būs šāds te obligātais eksāmens – ķīmija, fizika, bioloģija vai dabaszinātnes. Lai viņi jau šobrīd saprot, ka ir jākoncentrējas, jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo tas ne tikai nodrošinās viņiem šīs te pamata zināšanas, bet arī kalpos par pamatu uzņemšanai augstskolās.”

Paldies ministrei Anitai Muižniecei par atbalstu! LETERA turpinās cieši sadarboties ar IZM fizikas izglītības popularizēšanā un kvalitātes uzlabošanā.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/