Sonarworks – Latvijas audio tehnoloģiju inovators noslēdz investīciju piesaisti ar 6 miljoniem dolāru
14/07/2021
Autors: Katrina Allikas, Sonarworks, pr@sonarworks.com

Sonarworks – pasaulē vadošais profesionālas skaņas digitālās kalibrēšanas uzņēmums noslēdzis papildus finansējuma raundu, investīciju fonda Almaz Capital (ASV) vadībā piesaistot 6 miljonus dolāru. Raunda noslēgšanā piedalījās arī līdzšinējie investori Karma Ventures un Proks Capital, kā arī jaunie investori Trind Ventures, Smart Growth VC, LLC., Wiser Financial Advisors OÜ, biznesa eņģeļi Cesar Lamschtein un Victor Yun. Papildus finansējums ļaus Sonarworks paplašināt SoundID mašīnmācīšanās tehnoloģiju integrāciju paterētāju elektroierīcēs visā pasaulē.

2020.gada sākumā Sonarworks prezentēja savu jaunāko tehnoloģijas sasniegumu – SoundID – tā tika izziņota lielākajā tehnonoloģiju izstādē pasaulē CES 2020, kas katru gadu norisinās LasVegasā, ASV. SoundID ļauj izveidot katram lietotājam personalizētu skaņas profilu, balstoties uz klausītāja dzirdi un individuālajām skaņas vēlmēm. Šī tehnoloģija strauji guva starptautisku industrijas interesi un atzinību. Nepilna gada laikā tirgū jau parādījās pirmie produkti ar SoundID integrāciju. Sonarworks uzsāka sadarbību ar ikonisko amerikāņu zīmolu Gateway, integrējot skaņas tehnoloģiju jaunākajos uzņēmuma planšetdatoros. Tāpat SoundID tehnoloģija jau atrodama austiņu ražotāja Monoprice premium zīmola Monolith bezvadu austiņās, kā arī pirmajās bluetooth bezvadu Drop Panda audiofīlu kategorijas austiņās.

SoundID inovatīvā personalizācijas tehnoloģija jau guvusi industrijas atzinību – Sonarworks saņēma 2 prestižās CES 2021 Inovāciju balvas un 36. TEC Tehniskās Izcilības balvas  programmatūru un mobilo aplikāciju kategorijā, kā arī ir vairākkārtīgi ticis pieminēts pasaules vadošajos tehnoloģiju medijos kā Engadget, Digital Trends, Forbes un citos.

Sonarworks plāno turpināt attīstīt jaunus SoundID tehnoloģijas integrāciju projektus ASV un Āzijas tirgos. Līdz ar to uzņēmums ir sācis aktīvi palielināt darbinieku skaitu. Sonarworks aicina jaunos tehnoloģiju izstrādātājus un programmētājus pievienoties strauji augošajai komandai, kas maina mūzikas industriju visā pasaulē. Turpinot strauju izaugsmi, Sonarworks ir apņēmības pilns drīzumā nodrošināt SoundID tehnoloģijas integrāciju jau 1 miljardā ierīču visā pasaulē.

“Pandēmija ir skaidri atklājusi, ka augstas kvalitātes audio un video tehnoloģijas ir mūsdienīgu patērētāju pamatvajadzības. Balstoties uz mūsu pētījumu, Sonarworks secināja, ka cilvēki ļoti atšķirīgi uztver audio un viena pieeja visiem nav ilgtspējīgs risinājums. Jaunais finansējuma raunds ļaus paātrināt starptautisko izaugsmi, paplašinot inovatīvās SoundID tehnoloģijas pieejamību patērētāju elektronikas ierīcēs,” komentēja uzņēmuma līdzdibinātājs un vadītājs Helmuts Bēms.

“Mūsu investīcija uzņēmumā Sonarworks apliecina ticību spēcīgā reģionālā uzņēmējdarbībā un programmēšanas talantā, ko ietver uzņēmums. Mums ir patiess prieks būt daļai no Baltijas valstu lielo tehnoloģiju tirgus, palīdzot uzņēmumiem augt un iekarot pasaules tirgu,” komentēja Aleksandrs Andreevs, Almaz Capital (ASV) riska kapitāla partneris.

”Helmuts Bēms un Mārtiņs Popelis ir izveidojuši spēcīgu komandu, konkurētspējīgus produktus un risinājumus globālajā audio industrijā. Mums ir patiess prieks būt daļai no Sonarworks pieredzes stāsta, kas, neskatoties uz jau gūtajiem panākumiem, ir vēl tikai savas attīstības pirmsākumos. Sonarworks ir veiksmīgi pozicionēts lai gūtu maksimālo labumu ko sniedz pašreiz strauji notiekošās izmaiņas mūzikas industrijā,” uzsvēra Tāvi Lepmets, Trind Ventures (Igaunija) līdzdibinātājs un partneris.

Kristians Lānemā, Karma Ventures (Igaunija) vadošais partneris papildināja: “Karma Ventures ir atbalstījuši Sonarworks jau no pirmajiem soļiem patērētāju elektronikas tirgū. Līdzšinējais progress ir bijis iespaidīgs un noslēgto darījumu skaits ar industrijas partneriem ir spēcīgs signāls industrijas ticībai personalizēta audio nākotnei. Sonarworks unikālā tehnoloģija nodrošina uzņēmumam vadošās pozīcijas tirgus apgūšanā salīdzinot ar citiem industrijas spēlētājiem. Esam gandarīti, ka varam būt daļa no šī globālās izaugsmes veiksmes stāsta.”

Par Sonarworks:
Sonarworks ir Latvijā radīts un pasaulē vadošais profesionālas skaņas digitālās kalibrēšanas uzņēmums, kura tehnoloģiju izmanto un iesaka vairāk kā 100 000 ierakstu studiju pasaulē, tajā skaitā 50 ar Grammy balvu apbalvoti skaņu inženieri, kuri sadarbojas ar tādām pasaules līmeņa zvaigznēm kā Lady Gaga, Madonna, Rihanna, Adele, Coldplay and Kanye West u.c. Sonarworks paplašināja savu darbību 2020.gadā, piedāvājot tehnoloģiju licencēšanu paterētāju elektroierīcēs. Industrijas atzinību guvusī audio personalizācijas tehnoloģija SoundID tiek piedāvāta inegrācijai dažādās ierīcēs un platformās, nodrošinot būtisku audio kvalitātes uzlabošanu, balstoties uz patentētām tehnoloģijām un mašīnmācīšanās algoritmiem. Sonarworks misija ir nodrošināt personalizētu audio klausīšanās pieredzi ikvienam klausītājam. Vairāk – www.sonarworks.com.

4 FOTO
Visi jaunumi
Sonarworks

Audio elektrotehnikas un elektronikas iekārtu un pakalpojumu eksports, IT audio programmatūras izstrāde.

Kontakti

Adrese: Šmerļa iela 3, Rīga, LV-1006
Kontaktpersona: Jūlija Māsāne-Ose
E-pasts: julija.masane@sonarworks.com
Mājas lapa: www.sonarworks.com

Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/