Sonarworks – globālais līderis audio tehnoloģiju inovācijās – piesaista 5 miljonu eiro investīcijas
22/05/2019
Autors: Sonarworks

LETERA biedrs, pasaules audio tehnoloģiju inovators Sonarworks, piesaista 5 miljonu eiro investīcijas uzņēmuma attīstībai A finansējuma raundā no Baltijas investoriem Karma Ventures (Igaunija) un Practica Capital (Lietuva), pievienojoties Revo Capital (Turcija), SuperAngel (Igaunija), ProksCapital un Imprimatur (Latvija).

Piesaistītās ārvalstu investīcijas ļaus paātrināt uzņēmuma radīto tehnoloģiju un risinājumu attīstību, paplašinot licencēšanas iespējas, un īstenot Sonarworks vīziju par neatkārtojamu skaņas pieredzi ikvienā ierīcē, apvienojot studijā radīto autentisko skaņu un klausītāja skaņas personalizāciju.

“Esam iegājuši jau nākamajā Sonarworks attīstības fāzē, piesaistot jaunus investorus. Pašlaik esam uz pareizā ceļa, lai nogādātu neatkārtojamu skaņas pieredzi ikvienam uz jebkuras skaņas ierīces,” saka Sonarworks līdzdibinātājs un vadītājs Helmuts Bēms.

Dibināts 2012.gadā Latvijā kā jaunuzņēmums un kļuvis par globālu līderi audio tehnoloģiju industrijā ar klientiem vairāk nekā 170 valstīs, Sonarworks turpina nest Latvijas vārdu pasaulē, kļūstot par pionieri skaņu austiņu kalibrēšanas tehnoloģijās. Sonarworks datubāzē ir dati no vairāk nekā 10 000 skaņu ierīcēm, kas izanalizētas atbilstoši izstrādātajai tehnoloģijai. Šie dati apvienoti ar unikālu uz mākslīgā intelekta (AI) bāzes radītu skaņas personalizācijas tehnoloģiju, lai pielāgotos katra klausītāja dzirdei un skaņas preferencēm. Digitāls skaņas ierīces un individuālas dzirdes salāgojums ļaus Sonarworks piedāvāt personalizētu skaņas pieredzi uz jebkuras skaņas ierīces.

“Pašlaik tehnoloģija sniedz uzlabotu skaņas pieredzi 74% lietotāju, 5 minūšu laikā ļaujot pielāgoties individuālai skaņas uztverei un skaņas klausīšanās vēlmēm. Atklāt personalizētu, uz skaņu balstītu mašīnmācīšanos ir aizraujoša pieredze, kas ļauj no jauna atklāt multimediju satura oriģinālo izpildījumu. Jaunais finansēšanas raunds ļaus mums nodrošināt klātbūtni galvenajos tirgos un palielināt uzņēmuma apgrozījumu par vairāk nekā 10 miljoniem eiro divu gadu laikā. Mēs pašlaik strādājam ar mūzikas straumēšanas uzņēmumiem, skaņu austiņu, viedtālruņu un auto industrijas uzņēmumiem, un mūsu komanda atrodas aizvien tuvāk mūsu klientiem, lai nodrošinātu aizvien labākas savietojamības iespējas, rezultātā ikvienam klausītājam nodrošinot neatkārtojamu skaņas pieredzi,” turpina Helmuts Bēms.

“Sonarworks plašais klientu loks starp profesionāliem studiju skaņu inženieriem bija pierādījums par tehnoloģiju augsto kvalitāti jau tad, kad veicām pirmās investīcijas uzņēmumā 2017.gadā. Līdz šim uzņēmums ir ieguldījis lielas pūles, lai nodrošinātu tādu pašu pieredzi arī ikvienam klausītājam. Vērojot, kā Sonarworks sadarbībā ar augstākā līmeņa partneriem prezentēja jaunu risinājumu plašākam tirgum, mēs redzējām iespēju lielākai attīstībai un pieņēmām lēmumu par turpmākām investīcijām,” saka Kristijans Lānemā, Karma Ventures partneris. Vienlaikus ar Igaunijas investīciju kompāniju Karma Ventures, Sonarworks kopā ar citiem starptautiskajiem “investīciju eņģeļiem” investē arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Henriks Ilvess.

“Sonarworks ir izcils piemērs visam Baltijas reģionam – tehnoloģiju uzņēmums ar lielu globālu vīziju, kā arī spējām to ieviest. Sonarworks ilgstoši ir attīstījis savu tehnoloģiju un produktus un spējis sevi pozicionēt kā veiksmīgu un strauji augošu uzņēmumu. Ar piesaistīto finansējumu Sonarworks būs labāk aprīkoti, lai spētu vēl vairāk nostiprināt pozīcijas pasaules tirgū. Kā viens no galvenajiem šī raunda investoriem mēs redzam izcilu iespēju kompānijas attīstībai, un Sonarworks var paļauties arī uz turpmākām mūsu investīcijām,” saka Donatas Keras, Practica Capital partneris.

“Mēs esam priecīgi būt par daļu no šī finansēšanas raunda, kā arī gūt iespēju strādāt ar Sonarworks komandu. Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs solis Revo, lai nostiprinātu pozīciju kā reģionālajam investoram Baltijas un Autrumeiropas reģionā. Savā iepriekšējā kapacitātē es vadīju Turcijas vadošās straumēšanas platformas izveidi, tādēļ šī tehnoloģija un uzņēmuma vīzija man ir īpaši nozīmīga. Esmu pateicīgs par iespēju atbalstīt Sonarworks komandu ceļā, lai kļūtu par globālu uzņēmumu,” min Revo Capital vadošais partneris Cenks Bajrakdars.

Sonarworks turpina nest Latvijas vārdu pasaulē, kļūstot par pionieri skaņu austiņu kalibrēšanas tehnoloģijās, un ir radījusi unikālu risinājumu, kas ļauj novērst jebkuras skaņu nepilnības gan skaņu austiņās, gan citās skaņu atskaņošanas ierīcēs. Latvijā radītie risinājumi sniedz vēl nebijušu iespēju kā mūzikas radītājiem, tā klausītājiem dzirdēt mūziku tās vislabākajā skanējumā uz ikvienas ierīces. Līdz 2025.gadam Sonarworks plāno ieviest savu tehnoloģiju uz vairāk nekā miljarda dažādu skaņas atskaņošanas ierīču visā pasaulē, un piesaistītās investīcijas ļaus sasniegt izvirzīto stratēģiju.

Viss multimediju saturs, vai tas būtu kino, mūzika, vai datorspēles, tiek radīts ar īpašu tā autoru nodomu un vēlmi. Tomēr, kad saturs nonāk līdz gala patērētājam, tā oriģinālā/sākotnējā? doma un vēlme pazūd un lietotājs negūst visu iespējamo pieredzi. Sonarworks tehnoloģija ļauj satura radītājam un lietotājiem piedzīvot skaņu tās vispatiesākajā veidā, precīzā sniegumā, kā mākslinieks to ir vēlējies. Lielākā problēma, kas vēl nav atrisināta, ir tā, ka skaņas ierīces nav konsekventas skaņas nodošanā patērētājam un vienlaikus nav klausītājam pielāgotas.

Par Sonarworks
Sonarworks dibināts Latvijā 2012. gadā, kad divi mūzikas mīļotāji satika inženieri un uzsāka kopīgu misiju, lai dāvātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam, kas rada vai klausās mūziku. Pašlaik Sonarworks ir vadošais skaņas kalibrēšanas uzņēmums skaņas ierakstu industrijā pasaulē. Sonarworks radītajiem produktiem uzticas vairāk nekā 30 000 skaņu ierakstu studiju visā pasaulē, tai skaitā vairāk nekā 35 Grammy balvām apbalvoti skaņu inženieri, kuri strādā ar tādām pasaules mūzikas zvaigznēm kā Bejonsē, Lēdija Gāga, Teilore Svifta, Coldplay un daudzi citi. Pašlaik Sonarworks turpina attīstīt darbību, lai nodrošinātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam mūzikas klausītājam neatkarīgi no izmantotās ierīces, vai tās būtu mūzikas austiņas, skandas vai auto stereoiekārtas. Sonarworks galvenais birojs atrodas Rīgā. Vairāk par uzņēmumu – www.sonarworks.com

 

Visi jaunumi
Sonarworks

Audio elektrotehnikas un elektronikas iekārtu un pakalpojumu eksports, IT audio programmatūras izstrāde.

Kontakti

Adrese: Šmerļa iela 3, Rīga, LV-1006
Kontaktpersona: Jūlija Māsāne-Ose
E-pasts: julija.masane@sonarworks.com
Mājas lapa: www.sonarworks.com

Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/