SIA “0G Baltics” dāvina RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātei lietu interneta tīkla bāzes staciju
04/06/2020
Autors: LETERA, Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

SIA “0G Baltics”, ekskluzīvais “Sigfox” partneris Latvijā, dāvina RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātei lietu interneta tīkla bāzes staciju. Tā tiks izmantota lietu interneta apraides tīkla izveidei Ķīpsalā, kuru RTU izmantos pētniecības un studiju procesā.

Dāvinātā bāzes stacija ir daļa no uzņēmuma “Sigfox” veidotā globālā specializētā lietu interneta tīkla. “Sigfox” specializētais lietu interneta tīkls ir izveidots 170 pasaules valstīs un šobrīd ir lielākais šāda veida tīkls pasaulē. Tas ir ļoti energoefektīvs un drošs – tīkls darbojas pēc iegulto sistēmu darbības principa un ir ieprogrammēts datus nosūtīt konkrētos laika sprīžos vai reālā laikā pēc nepieciešamības, piemēram, pārraidot ūdens skaitītāja rādījumus reizi diennaktī vai pārraidot trauksmi no gāzes noplūdes. Pārējā laikā sistēma atrodas gaidīšanas režīmā, ļaujot ievērojami pagarināt ierīču kalpošanas ilgumu. Lai paaugstinātu ziņojuma saņemšanas drošību, sistēmā pārraidītā informācija tiek dublēta un darbojas brīvajā 868 megahercu frekvenču diapazonā.

Lietu internetu tīklu Ķīpsalā veidos trīs RTU fakultāšu – Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes – speciālisti un ir iecerēts, ka tīkls tiks izmantots dažādu autonomu ierīču un sistēmu izstrādei un testēšanai, piemēram, pašbraucošu automašīnu lokalizācijai.

Šis dāvinājums papildinās visu trīs fakultāšu zinātniskās aparatūras aprīkojumu, kas tiek izmantots studiju un pētniecības procesā, tādējādi paaugstinot gan RTU konkurētspēju starptautiskā līmenī pētniecības jomā, gan paplašinot sagatavoto inženieru zināšanas.

5 FOTO
Visi jaunumi

Notice: Trying to get property of non-object in /home/letera/public_html/wp-content/themes/BRIGHT/single-biedruzina.php on line 90

Notice: Trying to get property of non-object in /home/letera/public_html/wp-content/themes/BRIGHT/single-biedruzina.php on line 92
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/