Kosmosa nozarei piedāvā Irbenes infrastruktūras pakalpojumus
10/08/2023
Autors: LETERA

Ventspils Augstskola, augstskolas kapitālsabiedrība SIA “Viratec” un Zviedrijas Kosmosa korporāciju partneri kopīgi attīsta satelītu Zemes bāzes stacijas pakalpojumus, piemēram, telemetrijas, sekošanas un komandu pārraides pakalpojumus, kas balstīti Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” Irbenes lielas apertūras antenu infrastruktūrā.

Irbenes lielas apertūras antenu infrastruktūra ir īpaši piemērota Mēness misiju, starpplanētu un dziļā kosmosa misiju atbalstam, kā arī citām sarežģītām un specifiskām misijām, kur pieejamā jauda datu pārraidei ir ierobežota. Pasaulē šādu infrastruktūras objektu, kas spēj nodrošināt šādus satelītkomunikāciju pakalpojumus, nav daudz. Tas Irbeni šajā nozarē padara īpaši pievilcīgu.

Trīspusēja sadarbības līguma ietvaros starp Ventspils Augstskolu, augstskolas kapitālsabiedrību SIA “Viratec” un Zviedrijas Kosmosa korporāciju tiek meklēta iespēja globālajai kosmosa nozarei piedāvāt Irbenes lielas apertūras antenu infrastruktūras pakalpojumus. Šis līgums ir svarīgs solis, lai Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra un “Viratec” iespējas satelītkomunikāciju nozarē padarītu par realitāti. Noslēgtais līgums ir kā ceļa karte ar konkrētiem soļiem, ko katra puse apņemas veikt, lai pēc iespējas ātrāk Irbenes infrastruktūrā balstīti pakalpojumi būtu pieejami industrijā un Latvijas puse sniegtu ieguldījumu globālam kosmisko misiju atbalstam.

“Šāda sadarbība ar industriju ir arī vitāli nepieciešama, lai ilgtermiņā spētu nodrošināt Irbenes antenu kompleksa darbību un attīstību,” teic Mārcis Donerblics Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra Inženiertehniskā dienesta vadītāja p.i. un SIA “Viratec” tehnoloģiju direktors.

Līgums paredz, ka Ventspils Augstskola apņemas nodrošināt antenu darbību, uzturēšanu starptautiski konkurētspējīgā stāvoklī un pieejamību pakalpojumu sniegšanai, veicinot centra attīstību, kā arī starptautisku pētījumu īstenošanu sadarbībā ar Zviedrijas Kosmosa korporāciju, vienlaikus aizsargājot citas savas intereses, saistības un stratēģiskos virzienus. SIA “Viratec” loma ir sniegt nozares standartiem atbilstošus pakalpojumus, bet Zviedrijas Kosmosa korporācija apņemas strādāt un palīdzēt pie nepieciešamo investīciju piesaistes, radot iespēju pakalpojumu sniegšanai savā globālajā Zemes bāzes staciju tīklā, kā arī nodrošinot mārketinga un klientu piesaistes aktivitātes, tiešā veidā strādājot ar kosmisko misiju operatoriem, tādējādi radot klientu plūsmu, kas izmanto Irbenes infrastruktūru.

3 FOTO
Visi jaunumi
Ventspils Augstskola

Augstākā izglītība, zinātnisko pētījumu, akadēmisko un profesionālo studiju programmu īstenošana

Kontakti

Adrese: Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601
Kontaktpersona: Andris Vaivads
Tālrunis: +371 63629657
E-pasts: venta@venta.lv
Mājas lapa: http://venta.lv

Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/