Ar LETERA atbalstu izveidota mūsdienīga studiju vide jaunajā RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ēkā
14/09/2021
Autors: LETERA Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

3. septembrī svinīgi tika atklāta RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunā ēka. Šis ir īpašs notikums Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) vēsturē, jo pirmo reizi tai ir uzbūvēta jauna, īpaši tās vajadzībām piemērota ēka. Turklāt jaunā ēka ir dāvana fakultātei 60. jubilejā, kas tiek atzīmēta šogad.

Lielisku dāvanu DITF pasniedza arī LETERA un asociācijas biedrs SIA “Regula Baltija”, finansiāli atbalstot fakultātes jaunās ēkas publiski pieejamo telpu iekārtošanu, lai radītu mūsdienīgu, ērtu un radošu studiju vidi. Nozares atbalsts ir novērtējums DITF ciešajai sadarbībai ar industriju.

Jaunajā DITF ēkā ir nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi veiksmīgām studijām un pētniecībai – studentiem un zinātniekiem ir pieejamas labi aprīkotas laboratorijas, pētniecības centrs, datorzāles, plašas un gaišas auditoriju telpas. Katrā stāvā ir ierīkotas arī ērtas atpūtas vietas, kur studentiem starp lekcijām satikties, apspriesties un ģenerēt inovatīvas idejas, kas nākotnē varētu pārtapt augstas pievienotās vērtības produktos.

Līdz šim DITF mācību korpusi atradās pielāgotās telpās netālu no Ķīpsalas, Sētas un Daugavgrīvas ielā. Ar pārcelšanos uz jauno ēku arī DITF pievienojās pārējai RTU saimei studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur ir koncentrēta lielākā daļa RTU fakultāšu. Ķīpsalā dažādu fakultāšu ēkas ir arī fiziski saistītas viena ar otru ar gaisa pārejām, nodrošinot, ka studenti, mācībspēki un viesi var ērti pārvietoties no vienas fakultātes uz otru, un veicinot tīklošanos starp dažādu fakultāšu studentiem un pētniekiem, veidojot augsni starpdisciplināru pētījumu un inovāciju radīšanai RTU.

Līdz ar DITF ēku svinīgi tika atklāts arī jauns auditoriju centrs “Domus Auditorialis”. Koplietošanas auditoriju centrā notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. Centrā ir lielā auditorija 560 apmeklētājiem, kas pēc vajadzības ir transformējama un sadalāma divās mazākās auditoriju telpās, un trīs mazākas zāles – katra 100 apmeklētājiem. Augstākajām prasībām atbilstošā centra tehniskais nodrošinājums ļaus pilnvērtīgi apskaņot un apgaismot pasākumus, nodrošināt sinhrono tulkošanu.

8 FOTO

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/