Aicinām piedalīties “Elektronikas dienā 2023” un RTU Robotikas čempionātā – 13. maijs, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
03/04/2023
Autors: LETERA

Tehniskās jaunrades pulciņu dalībniekus un jauniešus, kurus interesē elektronika, pēc trīs gadu pārtraukuma atkal aicinām piedalīties “Elektronikas dienā 2023.” Paralēli ar Elektronikas dienu šogad notiks arī RTU Robotikas čempionāts. Pasākums notiks 13. maijā no plkst. 9:00, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, Zunda krastmalā 10, Rīgā.

“Elektronikas diena 2023” ietvaros norisināsies tradicionālais bērnu un jauniešu elektronikas konkurss “Jaunais elektroniķis 2023” un profesionālās kompetences pilnveides seminārs skolotājiem. Elektronikas konkursa “Jaunais elektroniķis 2023” dalībniekiem būs no dotajām detaļām jāsalodē elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē mobilā telefona dzesētāja/lādētāja maketā. Konkurss norisināsies 2 sarežģītības pakāpēs: 1) zemākajā sarežģītības pakāpē – līdz 14 gadu vecumam; 2) augstākajā sarežģītības pakāpē – no 15 gadu vecuma. Savukārt, RTU Robotikas čempionāts notiks 14 disciplīnās un tas vienlaikus būs arī Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms. 

Pasākuma disciplīnas:

Skolotāju profesionālās kompetences pilnveides seminārā elektronikas un robotikas tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāji, kas darbojas ar skolēniem elektronikas un robotikas jomā, varēs iepazīties ar aktualitātēm par šādām tēmām:

 1. RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte – pētnieciskie virzieni, fakultātes studiju piedāvājums
  Agris Ņikitenko, RTU DITF dekāns, www.rtu.lv/lv/ditf
 2. Elektronikas nozare Latvija – pasakas un īstenība
  Normunds Bergs, LETERA prezidents
 3. Diskusija par tehniskās jaunrades pulciņu lomu izglītības sistēmā
  Liene Voroņenko, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja, www.visc.gov.lv
  Astra Aukšmuksta, VISC Izglītības satura departamenta vecākā eksperte interešu izglītības jautājumos
 4. pēc izvēles 4.1. vai 4.2.:
  4.1. Daudzveidīgu aktivitāšu organizēšanas piemēri elektronikas un robotikas popularizēšanai bērnu un jauniešu vidū – pieredzes apmaiņa, piedaloties kopējā dienas programmā
  4.2. Elektronikas darbnīca skolotājiem par lietu internetu

Ar konkursa “Jaunais elektroniķis 2023” nolikumu un skolotāju semināra tēmu un norises aprakstu varat iepazīties ŠEIT. Semināra noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegta VISC apliecība par semināra programmas apguvi.

 • Reģistrācija elektronikas konkursam un skolotāju semināram ŠEIT. 
 • Reģistrācija robotikas sacensībām un noteikumi ŠEIT.

! Lūdzam reģistrēties pasākumam līdz 8.maijam. Vēršam uzmanību, ka komandu skaits dalībai elektronikas konkursā un vietu skaits skolotāju darbnīcā ir ierobežots.

Dalība pasākumā ir bez maksas un pasākuma dalībnieki tiks nodrošināti ar siltām pusdienām.

Aicinām pasākumu apmeklēt arī līdzjutējiem un jebkuram citam intersentam. Apmeklētāji varēs sekot līdzi aizraujošām robotu cīņām, kā arī piedalīties interesantās elektronikas darbnīcās un iepazīties ar Latvijas elektronikas un elektrotehnikas nozares vadošajiem uzņēmumiem.

Pasākums tiek organizēts ar mērķi:

– Popularizēt bērnu un jauniešu vidū elektronikas nozari un vairot skolēnu interesi par inženierzinātnēm
– Pilnveidot bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes
– Sniegt iespēju bērniem un jauniešiem pārbaudīt savas prasmes elektronikas un robotikas jomā
– Veicināt bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi
– Veicināt tehniskās jaunrades pulciņu un skolotāju sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Pasākuma programma:

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/