16. Latvijas Robotikas čempionāts uzņem apgriezienus
31/01/2024
Autors: LETERA

Jau 16 gadus Latvijā aktīvi notiek robotikas sacensības. Pēdējos gadus Latvijas Robotikas čempionāts norisinās pēc posmu principa. Pieredzējušie robotikas sacensību organizētāji no Transporta un sakaru institūta, Preiļu Robotikas Kluba, Siguldas novada Jaunrades centra, Rīgas Tehniskās universitātes un Robotu Skolas ir apvienojuši savus spēkus, ļaujot sacensību dalībniekiem cīnīties gan par uzvarām atsevišķos čempionāta posmos, gan arī visas sezonas kopvērtējumā.

Pieaugot robotikas sacensību un dalībnieku skaitam Latvijā, šis formāts ļauj katram izvēlēties sev tuvākās sacensības un kvalitatīvi tām sagatavoties, jo kopvērtējumā tiek ieskaitīti katra dalībnieka labāko posmu rezultāti. Lai kļūtu par Latvijas Robotikas čempionāta sezonas uzvarētāju, nav jāpiedalās visos posmos.

Šī sezona norisinās no 2023. gada decembra līdz 2024. gada maijam, šajā laikā sniedzot iespēju skolēniem, studentiem un citiem robotikas entuziastiem demonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes deviņos sacensību posmos. Sacensības veiksmīgi ir jau notikušas Jelgavā, Rīgā (Transporta un sakaru institūtā) un Preiļos. 16. Latvijas Robotikas čempionāts tradicionāli noslēgsies Rīgā ar Rīgas Tehniskās universitātes posmu.

Latvijas Robotikas čempionāta nākamie posmi:

  • “Siguldas robotu kauss”, 24.02.2024
  • Valmieras posms, 16.03.2024
  • Ludzas novada robotikas kauss, 23.03.2024
  • Daugavpils posms, 20.04.2024
  • Rīgas RTU posms, 18.05.2024.

16. Latvijas Robotikas čempionāts norisinās sekojošās robotu disciplīnās: Mini Sumo, iRobot Sumo, Lego Sumo, Līnijsekotāji, Lego Līnījsekotāji, Folkrace, Lego Folkrace, Freestyle, Līnijlabirints, Lego Līnijlabirints,Pilotējamie Droni. Lai veicinātu jaunu robotikas prasmju apgūšanu, notiks arī paraugdemonstrējumi Mega Sumo, Micro Sumo un Nano Sumo robotu kategorijās, kurās Latvijas dalībnieki ir ieguvuši visaugstākās vietas starptautiskās sacensībās.

Ar robotikas disciplīnām, kas notiks katrā posmā, sacensību noteikumiem un aktuālajiem rezultātiem varat iepazīties https://robotuskola.lv

4 FOTO
Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/