SIA “LightSpace Technologies” saņem 2,2 milj. EUR ES finansējumu koronavīrusa pandēmijas apkarošanai
08/06/2020
Autors: LETERA

Eiropas Komisija ar Eiropas Inovācijas padomes (EIP) pilotshēmas “Accelerator” starpniecību 36 uzņēmumiem piešķīrusi gandrīz 166 miljonus eiro koronavīrusa pandēmijas apkarošanai. No Latvijas atbalstu 2`253`125 EUR apmērā saņems LETERA biedrs SIA “LightSpace Technologies”.

SIA “LightSpace Technologies” finansējumu saņems, lai radītu nākamās paaudzes 3D optiskās brilles mediķiem, kas ir ļoti augstas kvalitātes un īpaši piemērojas redzei un izmantojamas gan profilaktiskām apskatēm, gan procedūrām, gan izglītības un pētniecības nolūkiem.

Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela saka: “Milzīgais talants un revolucionāras idejas, kas rodami inovatīvos Eiropas uzņēmumos, dod mums cerību. Atbalsta palielināšana Eiropas Inovācijas padomei atraisīs to potenciālu, un tas mums ļaus sekmīgāk vērsties pret koronavīrusu un palīdzēs atlabšanā. EIP uz koronavīrusa krīzi reaģēja zibenīgi un parādīja, ka ES finansējumu var likt lietā ātri un iedarbīgi.”

Izraudzītie 36 uzņēmumi, kas palīdzēs cīnīties ar koronavīrusu, darbosies tādos novatoriskos projektos kā biodekontaminācijas salvešu ražošanas paplašināšana, ventilācijas monitoringa sistēmu izstrāde nolūkā pirmās palīdzības sniedzējiem nodrošināt reāllaika informāciju par pacientu plaušu ventilācijas kvalitāti, antivielu platformas izveide smagu inficēšanās gadījumu ārstēšanai un vēl daudzos citos projektos.

Martā EIP pilotshēmā “Accelerator” pieteicās rekordliels skaits jeb gandrīz 4000 jaunuzņēmumu un mazo un vidējo uzņēmumu (MVU), no kuriem vairāk nekā 1400 iesniedza inovācijas priekšlikumus, kas varētu noderēt cīņā ar koronavīrusa slimības uzliesmojumu. Šā iemesla dēļ šai finansējuma kārtai nesen piešķīra vēl 150 miljonus eiro, kopsummai pārsniedzot 314 miljonus eiro. Atbalsta saņemšanai atlasītie jaunuzņēmumi un MVU pārstāv 16 valstis (12 ES dalībvalstis, Apvienotā Karaliste un 3 asociētās valstis).

4 FOTO

Vairāk par programmu https://ec.europa.eu

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/