“Robotikas un Elektronikas diena 2024” pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu
20/05/2024
Autors: LETERA

18. maijā RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte pārvērtās par pulcēšanās vietu robotikas un elektronikas entuziastiem, kas piedalījās lielākajā nozares pasākumā bērniem un jauniešiem “Robotikas un Elektronikas dienā 2024”. Šogad Robotikas un Elektronikas diena pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu. 

Robotikas un Elektronikas diena ir ikgadējs nozares pasākums, kas tiek organizēts, lai bērnu un jauniešu vidū popularizētu elektronikas nozari un vairotu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pilnveidotu bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, kā arī veicinātu bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi.

“Robotikas un Elektronikas dienā 2024” norisinājās elektronikas konkurss “Jaunais elektroniķis 2024”, kurā dalībniekiem no dotajām detaļām bija jāizveido elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē velosipēda maketā. Konkurss norisinājās 2 sarežģītības pakāpēs: 1) zemākajā sarežģītības pakāpē – līdz 14 gadu vecumam; 2) augstākajā sarežģītības pakāpē – no 15 gadu vecuma. Konkursā piedalījās 41 dalībnieks no Alūksnes, Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Rīgas un Ventspils.

Zemākajā sarežģītības pakāpē – līdz 14 gadu vecumam labākos rezultātus pēc kritērijiem shēmas darbaspēja, montāžas kvalitāte un vizuālais noformējums uzrādīja:

  • 1.vieta Roberts Luksts un Vestards Stoķis, Jēkabpils BJC, skolotājs Maksims Spaskovs
  • 2.vieta Denis Mellups un Ivans Gribanovs, Jelgavas 5.vidusskola, skolotājs Josifs Spirts
  • 3.vieta Daniils Nikolajevs un Marats Moskaļenko, Alūksnes BJC, skolotājs Ivars Vīksna.

Konkursa ‘‘Jaunais Elektroniķis 2023″ laureāti augstākajā sarežģītības pakāpē – no 15 gadu vecuma:

  • 1.vieta Aleksandrs Jesiļevskis un Matīss Matvejevs, Rīgas skolēnu pils, skolotājs Jānis Ozols-Ozoliņš
  • 2.vieta Lauris Ķikuts un Matīss Leja, Alūksnes BJC, skolotājs Ivars Vīksna
  • 3.vieta Mārtiņš Leitis un Teodors Builis, Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”, skolotājs Egmonts Pavlovskis.

Skolotāju profesionālās kompetences pilnveides seminārā elektronikas un robotikas tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāji, kas darbojas ar skolēniem šajā jomā, varēja iepazīties ar aktuālo elektronikas nozarē un piedalīties praktiskā darbnīcā par IoT pielietojumu. Darbnīcā skolotāji izgatavoja Antweight disciplīnas robotu, ar kuru pēc tam tika aizvadītas savstarpējas cīņas. Vislabāk veicās Igora Litvjakova (Rīgas Valsts tehnikums) izgatavotajam robotam. Par RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes sadarbībā ar LETERA un Valsts izglītības satura centru izveidotās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguvi dalībnieki saņēma Valsts izglītības satura centra apliecību.

“Robotikas un Elektronikas dienā 2024” notikušais RTU Robotikas čempionāts pulcēja 260 dalībniekus. Šis jau tradicionāli bija arī Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms, pēc kura tika kronēti čempioni visas sezonas griezumā. Astoņu posmu kopvērtējumā tāpat kā pagājušā gadā vislabākos rezultātus uzrādīja Preiļu Robotikas kluba pārstāvji, kas uzvarēja 6 disciplīnās. Labus panākumus guva arī TSI Robotikas kluba (Rīga) un TJC Dinamika (Gulbene) pārstāvji. Ar 2022/2024.gada Latvijas Robotikas čempionāta kopvērtējuma rezultātiem varat iepazīties ŠEIT.

Starp sacensībām un konkursiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Latvenergo laboratorijas, Jauno Fiziķu Skolas un Mākslīgā intelekta talantu programmas darbnīcās un apgūt daudz jaunu zināšanu.

Liels paldies SIA ADISIA Kompānija NAAS LatvenergoSIA Regula BaltijaAS SAF TehnikaSIA SMD BalticSIA VolburgTransporta un sakaru institūtsSIA Ubiquiti (Latvia), RobotNest, MansRobots, Preiļu Robotikas Klubs, Robotu Skola, iRobot, SIA Tomega un SIA Skultes Kartons – bez jums šāds pasākums nenotiktu!

“Robotikas un Elektronikas dienas 2024” norises fotogrāfijas varat aplūkot ŠEIT.

Uz tikšanos nākamgad!

Pasākumu organizēja: LETERA, RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte, RTU Robotikas klubs.

30 FOTO

Projekts Nr. 5.1.1.2.i.0/3/24/A/CFLA/005
“Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas nozares klasteris”

 

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/