Progresīvākie dabaszinātņu skolotāji saņēmuši „Ekselences balvas”
19/02/2016
Autors: LETERA

17. februārī „Ekselences balvas” finālā, vadot mācību stundas Mārupes vidusskolas skolēniem, savu profesionālo meistarību apliecināja 19 progresīvi Latvijas dabaszinātņu un matemātikas skolotāji. LETERA atbalstīja balvas pasniegšanu fizikas skolotājam.

„Ekselences balvu” fizikā saņēma Ludmila Belogrudova (Aizkraukles novada ģimnāzija), bioloģijā – Airita Ešenvalde (Priekules vidusskola), ķīmijā – Ilze Ventiņa (Talsu Valsts ģimnāzija) un matemātikā – Linda Čākure (Rūjienas vidusskola).

„Ekselences balva” jau piekto gadu tiek piešķirta par skolotāja darbu klasē, nevis skolēnu rezultātiem eksāmenos un olimpiādēs, nostrādāto gadu skaitu vai formāliem dokumentiem, tāpēc finālisti tikās klātienē. Viņi vadīja mācību stundas, apmainījās idejām par darbu klasē un analizēja mācību situācijas. Izmantojot radošus mācību paņēmienus un moderno tehnoloģiju priekšrocības, skolotāji 8. un 9. klases skolēniem mācīja par elektrisko strāvu un spriegumu fizikā, par līdzīgiem trijstūriem matemātikā, par ādas uzbūvi un funkcijām bioloģijā un skābu vidi – ķīmijā.

Apbalvošanā visus dalībniekus sveica LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Universitātes (LU) prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone. Laureātiem 1400 eiro dāvināja balvas mecenāti – LETERA (ERAF projekta Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/003 „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” (Līgums Nr. L-KAP-12-0002) ietvaros), Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija sadarbībā ar sterilo zāļu formu ražotni SIA „PharmIdea”, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA “Metrum” un AS „Latvijas valsts meži”. Dāvanas, profesionālās pilnveides nodarbības “Stundu plāni ClassFlow vidē”, visiem finālistiem bija sarūpējis izglītības uzņēmums „Lielvārds”.

„Ekselences balvu” organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fondu. Par balvu finālā sacentās skolotāji, kurus no 65 pretendentiem bija izraudzījusi konkursa žūrija. Konkursam skolotājus rekomendēja skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi.

Konkursa video.

7 FOTO

Foto: Renārs Derrings un Ilze Žunde 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/