Pieteikšanās jaunajai Prototron atbalsta programmai
29/10/2020
Autors: LETERA

Prototron mērķis ir iedrošināt gudrus un uzņēmīgus cilvēkus savu ideju īstenošanai, izmantojot programmas finansiālu atbalstu prototipu un konkurētspējīga biznesa izveidei. Programmas ietvaros labākās idejas var saņem finansējumu līdz pat 35 000 EUR prototipu izveidei ikdienas dzīves uzlabošanai, kā arī vērtīgas apmācības par tēmām, kas ir svarīgas konkurētspējīga biznesa izveidei.

Jaunajai Prototron atbalsta programmai Jūs varat pieteikties ar savu ideju līdz 25.novembrim. Pieteikšanās – https://prototron.ee. Jaunā programma sāks darboties 2.decembrī.

Prototron norise:

  • pirmajās programmas nedēļās vebināros no Baltijas valstu uzņēmumu vadītājiem uzzināsiet svarīgu informāciju, kas ir nepieciešamas spēcīga un veiksmīga biznesa uzsākšanai;
  • pēc vebināriem tiks organizētas tikšanās ar vairākiem Jūsu idejai atbilstošu nozaru pārstāvjiem, lai nodrošinātu vispiemērotākās un noderīgākās sesijas;
  • programmas beigās, kas ir paredzētas 2021.gada janvārī, labākās komandas stāsies uz skatuves un sacentīsies, lai saņemtu finansiālu atbalstu sava pirmā prototipa izveidošanai.

Šī ir otrā Prototron programma, kas būs pieejama arī Latvijā. Šī gada pavasarī sadarbībā ar Buildit Akceleratoru, kas ir jaunuzņēmumu akcelerators, tika īstenota pirmā kopīgā programma ar Igauniju. Kopā no Latvijas un Igaunijas tika saņemti vairāk kā 300 pieteikumi, no kuriem 74 bija no Latvijas. Pēc īstenotajām apmācībām un mentoringa žūrija nolēma atbalstīt piecas komandas ar kopēju bavu fondu 70 000 EUR. Starp favorītiem bija tādas idejas kā jaunās paaudzes trauksmes poga, automatizēts ceļa seguma marķēšanas robots un tehnoloģija, kas ļautu automatizēt magnētiskās rezonanses procedūru.

Prototron 2012.gadā nodibināja Swedbank, TalTech un Tallinas zinātnes parks Tehnopol. 2020.gadā Prototron pievienojās divi jauni partneri – Tartu Universitāte un Buildit Latvia. Buildit Latvia kļūšana par partneri, deva iespēju komandām no Latvijas piedalīties konkursā.

Papildus dibinātājiem mentoringa un atbalsta pakalpojumus komandām sniedz arī Tallinas pilsēta, BuildIt Latvia, Samsung, Hedman Lift, Fundwise, Veebimajutus.ee, LMT, Microsoft, Amazon Web Services un BASIS ID.

Kopš 2012.gada Prototron ir finansējis 79 viedās idejas ar kopējo atbalstu nepilnu 965 000 EUR apmērā. Savukārt, vēlāk šīs komandas ir spējušas piesaistīt papildus finansējumu vairāk kā 28 milj. EUR apmērā.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/