RTU zinātkāres centra “Futurimo” hakatons
22/07/2022
09:30
RTU Arhitektūras fakultāte, Ķīpsalas iela 6, Rīga
06/07/2022
Autors: LETERA

RTU un Rīgas dome plāno izveidot inženierzinātņu un dabas zinātņu izglītojošu centru bērniem un ģimenēm – “Futurimo Rīga”. Centra mērķis – rosināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm. Centrā būs pieejamas gan radošās darbnīcas, gan arī aizraujoša ekspozīcija, kuras satura veidošanā aicināti iesaistīties studenti un skolu jaunieši.

Lai kopā veidotu zinātkāres centra “Futurimo Rīga” ekspozīciju par Nākotnes pilsētas tēmu, RTU aicina studentus un skolēnus vecumā no 14 gadiem piedalīties hakatonā jeb ideju konkursā “Futurimo” Rīga hakatons. Šī ir iespēja ne tikai piedalīties zinātkāres centra satura veidošanā, bet arī iegūt balvas, jaunus draugus un vērtīgas zināšanas! Hakatonā komandām būs jāizstrādā RTU zinātkāres centra “Futurimo Rīga” eksponātu idejas par šādām tēmām:

  • Dabai draudzīgā pilsēta (Zaļā un aprites ekonomika)
  • Enerģiskā pilsēta (Enerģija – elektrība, siltums, gaisma)
  • Kustīgā pilsēta (Transports un vide)
  • Drošā pilsēta (Fiziskā un digitālā drošība)
  • Gudrā pilsēta (IT un inovācijas)
  • Veselīgā pilsētā (Veselība un atpūta)
  • Sapņu pilsēta (Brīvi izvēlēta tēma)
  • Nākotnes zinātnes centrs – drosmīgas idejas par centru iekārtojumu kopumā.

Komandu darbs tiks organizēts, izmantojot dizaina domāšanas un ātrās prototipēšanas metodes. Hakatona dalībniekiem būs iespēja piedāvāt savas idejas, ap kurām tiks veidotas komandas. Sākotnējai idejai tiks radīti vairāki risinājumu varianti, konsultējoties ar dažādiem ekspertiem. Izvēlētajam risinājumam tiks sagatavots reāls vai digitāls prototips / vizualizācija. Hakatona noslēgumā komandas prezentēs savas idejas.

! Pieteikšanās hakatonam līdz 2022.gada 20.jūlija plkst.17:00. Vairāk par hakatonu un reģistrācija ŠEIT. 20.jūlijā plkst.18:00 tiešsaistē notiks informatīvs vebinārs reģistrētajiem dalībniekiem.

Hakatons norisināsies klātienē. Pasākuma dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un materiāli eksponātu skiču un prototipu izstrādāšanai. Dalība pasākumā ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Visi pasākumi
22/07/2022
09:30
RTU Arhitektūras fakultāte, Ķīpsalas iela 6, Rīga
Dalīties:
Citi pasākumi
Aizvērt
/