Climathon Cēsis 2019
25/10/2019
09:00
RTU Cēsu filiāle, Piebalgas iela 3, Cēsis
04/10/2019
Autors: RTU Dizaina fabrika

Cēsu novada pašvaldība un Rīgas tehniskā universitāte aicina piedalīties 24 stundu hakatonā «Climathon Cēsis 2019», kas norisināsies RTU Cēsu filiālē un būs veltīts tam, kā analizēt un izmērīt klimata pārmaiņu ietekmi uz Cēsu pilsētas zaļām teritorijām (īpaši vērtējot Gaujas teritoriju Cēsu pilsētā) un to, kā tūrisma attīstība Cēsīs var mijiedarboties ar ekosistēmu pakalpojumiem.

Ir definēti divi tematiskie virzieni – «Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms» un «Klimats». Abos virzienos mērķis ir meklēt jaunus rīkus un pakalpojumus, kas varētu risināt esošo problēmātiku un kas būtu vizualizējami ar 3D/XR/VR tehnoloģijām.

«Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms» virzienā dalībnieki tiek aicināti radīt rīkus, kas palīdzētu pašvaldībai izvērtēt un attīstīt tūrisma pakalpojumu klāstu vai attīstīt biznesa idejas ekosistēmu pakalpojumu izmantošanai un tūrisma slodzes mazināšanai. Piemēram, kā ekosistēmu pakalpojumi var palīdzēt videi draudzīgam, unikālam un uz kūrorta bāzes veidotam tūrismam, kā novērtēt esošās dabas vērtības un pielietot tās tūrisma produktu attīstīšanai, neradot tām papildu slodzi, kā pašvaldībai būt veiksmīgam mediatoram starp dabas aizsardzību un tūrisma radīto spiedienu.

«Klimats» virzienā tikmēr būs iespēja veidot rīkus, kas varētu palīdzēt atpazīt un novērtēt klimata riskus, reaģēt uz tiem, analizēt pilsētas pielāgošanās spēju un definēt prasības, kādas būtu jāizvirza ekonomiskās darbības attīstīšanai. Dalībnieki ir aicināti izstrādāt risinājumus, kas palīdzēs pašvaldībai, iedzīvotājiem, uzņēmējiem un tūristiem reaģēt, pielāgoties un mazināt ietekmi uz klimatu.

Kas ir aicināti piedalīties?
Hakatonā tiek aicināti piedalīties visi, kas vēlas un var palīdzēt radīt novatoriskus risinājumus, tajā skaitā, programmētājus, programmatūras izstrādātājus, grafikas un saskarnes dizainerus, statistiķus, matemātiķus, datu zinātniekus un datu analītiķus, datu žurnālistus, datu kopienas aktīvistus, IT projektu vadītājus, GIS ekspertus, UX / UI ekspertus, vizualizācijas ekspertus, zinātniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, valsts ierēdņus, pašvaldību darbiniekus, bibliotekārus utt. Dalībniekiem jābūt 18 gadus veciem, jaunāki interesenti aicināti sazināties ar hakatona organizatoriem, lai uzzinātu dalības noteikumus.

Dalība hakatonā ir bezmaksas, dalībnieki var pieteikties gan individuāli, gan komandās. Reģistrēties hakatonam iespējams mājaslapā https://climathon.climate-kic.org/en/cesis līdz 18.oktobrim. Vairāk – www.facebook.com/events.

Hakatons tiek organizēts EIT «Climate-KIC» starptautiskās inicatīvas «Climathon 2019» un Cēsu novada pašvaldības īstenotā projekta «Augmented Urbans» ietvaros.

Visi pasākumi
25/10/2019
09:00
RTU Cēsu filiāle, Piebalgas iela 3, Cēsis
Dalīties:
Citi pasākumi
Aizvērt
/