Forums “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija”
09/10/2023 - 10/10/2023
09:00
Mežaparka Lielās estrādes “Kokaru zāle”, Ostas prospekts 11, Rīga
21/09/2023
Autors: LETERA

Pēc trīs gadu pārtraukuma norisināsies forums “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija”. Tas ir radošo industriju pasākums, kura mērķis ir veidot atvērtu telpu, kur nozares pārstāvji var brīvi dalīties savās perspektīvās. Foruma misija ir veicināt domu apmaiņu industrijas pārstāvju vidū, tādējādi veicinot nozares profesionalitāti un vienotu virzienu nozares mērķiem. Pasākuma idejas autori un organizatori ir LETERA biedrs, gaismu dizaina un skatuves tehnoloģiju izstrādātāji un ražotāji “Kompānija NA”.

Atzīmējot 5. gadadienu, foruma priekšplānā šogad ir izvirzīta tēma “Mūsdienu kultūras un tehnoloģiju sinerģija – kā neapmaldīties ceļā uz labu rezultātu”, bet galvenais viesis būs pasaulē atzītais Losandželosā dzīvojošais zviedru izcelsmes skatuves un gaismu dizaineris Tobias Rīlanders (Tobias Rylander).

Forums norisināsies divās daļās: pasākuma pirmo dienu 9.oktobrī atklās Tobias Rīlanders. Tobias ir strādājis ar tādiem māksliniekiem kā The XX, Lykke Li, Fever Ray, Mark Ronson, FKA Twigs, Of Monster and Men, The 1975, radot mūziķu skatuves gaismas dizainu. Viņš ir gatavojis arī gaismas dizainu šobrīd notiekošajai pasaulē slavenās dziedātājas Beyonce tūrei “Rennaisance Tour” un bija viens no gaismas dizaina autoriem 2023.gada Eirovīzijas uzvarētājas Loreen priekšnesumam – dziesmai “Tattoo”. Dizaineris pavisam nesen paplašināja savu darbību, iesaistoties modes pasaulē, kur viņš projektē skates un notikumus tādiem zīmoliem kā Balenciaga un Calvin Klein. Ne mazāk būtisks ir fakts, ka savā darbā zviedru mākslinieks izmanto arī Latvijas inženieru radītās gaismas tehnoloģijas.

Pirmajā dienā notiks arī divas paneļdiskusijas:
Perpetuum Mobile: tradīcijas vai tehnoloģijas?
Diskusijas centrā XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, kas motivē līdzdarboties kultūras mantojuma saglabāšanā un tradīciju pārmantošanā, vienlaicīgi gūstot arī emocionālu un estētisku pieredzi. Šis notikums ir atstājis industrijā vairākus atvērtus jautājumus. Kā apvienot tradīcijas ar inovatīvām tehnoloģijām, vienlaikus nezaudējot tradicionālās vērtības, izaicinot mūsdienu cilvēka uztveri, lai radītu nākamo paaudžu skatījumu? Saruna par svētku organizatorisko, māksliniecisko, saturisko kvalitāti, kā arī par to ilgtspēju nākotnē.
Diskusijā piedalās: Dziesmu un deju svētku virsdiriģente Aira Birziņa, deju virsvadītājs Jānis Purviņš, režisors Juris Jonelis, arhitekts un scenogrāfs Austris Mailītis, producente Diāna Čivle.
Diskusijas moderatos: Ojārs Rubenis.

Quo vadis – iz’Dzīves ‘FIZIKA’
Mākslīgais intelekts. Izglītība. Radošums. Algoritms.
Kā industrija risina izaicinājumus, ko nes tehnoloģiju attīstība un mainīgās sabiedrības vajadzības? Kā arī izglītības pamatnostādņu attīstībā vai nemainīgumā? Vai mēs spējam iet līdzi tehnoloģiju attīstībai un “nepazust tulkojumā”? Radošā matemātika, mākslīgais intelekts, kolektīvā prāta programmēšana. Sarunas par eksakto zinātņu pielietojumu radošajās industrijās.
Diskusijā piedalās: Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna, uzņēmējs Normunds Bergs, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja Elizabete Palasiosa, Dizaina studijas H2E vadošā dizainere Ingūna Elere.
Diskusijas moderators: Ģirts Ozoliņš.

Foruma otrā diena atvēlēta vairākām industrijas tehniskām meistarklasēm: “Krāsu psiholoģija caur skatītāju uztveres prizmu”, ”Kreatīvā gaismu animācija un gaismu iekārtu efekti”, “Live video mixing” un “Tīklu sistēmu optimizācija un konfigurēšana”, ko vadīs eksperti un pasaules vadošo tehnoloģiju zīmolu pārstāvji. Visa foruma laikā būs iespēja apmeklēt Latvijas un starptautisko tehnoloģiju zīmolu ekspozīciju, iepazīties ar to jaunāko produkciju un konsultēties ar uzņēmumu pārstāvjiem. Ekspozīcijā tiks pārstāvēti arī LETERA biedri: Kompānija NA, Erica Synths, GameChanger Audio un Catchbox, kā arī citi zīmoli: Electronic Theater Controls, Ayrton, Diguise, Hackmotion.

Forums “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija” norisināsies Mežaparka Lielās estrādes “Kokaru zālē”. Dalība forumā ir bez maksas. Reģistrācija obligāta.

Vairāk par pasākumu un saite reģistrācijai : https://na.lv/kit-2023/#programma

Visi pasākumi
09/10/2023 - 10/10/2023
09:00
Mežaparka Lielās estrādes “Kokaru zāle”, Ostas prospekts 11, Rīga
Dalīties:
Citi pasākumi
Aizvērt
/