Parakstīts Memorands par Latvijas rūpniecības attīstību
27/04/2018
Autors: LETERA

LETERA, Ekonomikas ministrija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un piecas nozaru asociācijas šā gada 25. aprīlī parakstīja Memorandu par Latvijas rūpniecības attīstību ar mērķi tuvāko trīs gadu laikā transformēt rūpniecību uz augstāku pievienoto vērtību.

Ražošanas un rūpniecības uzņēmumiem ir jābūt valsts ekonomikas mugurkaulam, tāpēc šo uzņēmumu konkurētspēja un eksporta jaudas ir jāstiprina un tā ir mana kā ekonomikas ministra prioritāte. Sadarbībā ar nozares asociācijām un ekspertiem esam vienojušies par atbalsta pasākumu virkni darbaspēka pieejamības un konkurētspējīgu energoresursu cenu nodrošināšanai, kā arī inovācijas stiprināšanai. Izpildot abu pušu apņemšanās, mēs tuvāko trīs gadu laikā būsim investējuši 1,2 miljardus eiro ražotņu modernizācijā, palielinājuši rūpniecības eksporta apjomus par 1 miljardu eiro, ieguldījuši 67 miljonus eiro pētniecībā un attīstībā un paaugstinājuši kvalifikāciju 8400 nodarbinātajiem” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Memorands ietver valsts apņemšanos īstenot vairāku pasākumu kopumu rūpniecības atbalstam un vietējās rūpniecības un ražošanas uzņēmumu konkurētspējas celšanai, tostarp darbaspēka pieejamības veicināšanai, inovācijas attīstībai un konkurētspējīgu energoresursu cenu nodrošināšanai. Savukārt rūpniecības sektora uzņēmēji apņemas tuvāko trīs gadu laikā veikt nozīmīgas investīcijas uzņēmumu produktivitātes kāpināšanā, pētniecībā un attīstībā (inovācijās), palielinot eksporta apjomus un nodrošinot kvalifikācijas paaugstināšanu nodarbinātajiem.

Memorandu par Latvijas rūpniecības attīstību parakstīja:

  • Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija;
  • Ekonomikas ministrija;
  • Latvijas Darba devēju konfederācija;
  • Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera;
  • Būvmateriālu ražotāju asociācija;
  • Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija;
  • Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija;
  • Latvijas Kokrūpniecības federācija;
  • Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (pievienosies memorandam pēc tam, kad asociācijas vadība atgriezīsies no gada nozīmīgākās mašīnbūves nozares izstādes – Hannover Messe).

Lai nodrošinātu to, ka memorands atspoguļo aktuālos tautsaimniecības izaicinājumus, Ekonomikas ministrija divas reizes gadā organizēs tikšanos ar memoranda parakstītājiem, lai izvērtētu Rīcības plānā ietverto mērķu un uzdevumu izpildes progresu un nepieciešamības gadījumā precizētu Rīcības plānu.

Memorands par Latvijas rūpniecības attīstību

7 FOTO

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/