AS “RD Alfa Mikroelektronikas departaments” un AS “Alfa RPAR” noliedz jebkādu sadarbību ar Krievijas militāro rūpniecību
21/09/2023
Autors: Alfa RPAR

LETERA biedri AS “RD Alfa Mikroelektronikas departaments” un AS “Alfa RPAR” kategoriski noliedz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par mikroshēmu ražošanu un piegādi agresorvalsts Krievijas militārās rūpniecības vajadzībām, kā arī sniedz savu skaidrojumu.

  • AS “RD Alfa Mikroelektronikas departaments” un AS “Alfa RPAR” neražo produktus, kas var tikt izmantoti raķešu izgatavošanā
  • Saskaņā ar Eiropas Komisijas noteikumiem uzņēmumu ražotie produkti nav ne militāra, ne divejāda lietojuma
  • Kopš 2022.gada Krievijas iebrukuma Ukrainā uzņēmumi mikroshēmas uz Krieviju neeksportē
  • Uzņēmumu darbība notiek, ievērojot visas Latvijas Republikas un ES eksporta-importa kontroles procedūras prasības
  • Uzņēmumi strikti nosoda Krievijas īstenoto karadarbību Ukrainā
  • Uzņēmumi apsver iespēju vērsties tiesā savas reputācijas aizstāvēšanai.

AS “RD Alfa mikroelektronikas departaments”:

“Uzņēmums ražo produktus – integrālās mikroshēmas, galvenokārt komporātorus un operacionālos pastiprinātājus civilām vajadzībām, kurus izmanto dažādās elektroniskās ierīcēs kā elementāru bāzi. Var izmantot pastiprinātājos, sprieguma stabilizatoros, radio mērierīcēs, robotikā, industriālajās un rūpnieciskajās iekārtās un sadzīves tehnikā. Kā arī mēs atsevišķi izstrādājam mikroshēmas, kuras var tikt pielietotas kosmosa vajadzībām (līgumi ar Eiropas Kosmosa aģentūru). Mūsu ražotie produkti netiek izmantoti militārām vajadzībām.

AS “RD Alfa mikroelektronikas departaments” kategoriski noraida informāciju par mikroshēmu piegādēm Krievijai. Līgumi ar Krieviju tika pārtraukti līdz ar kara sākšanos. Noslēgtie līgumi paredz ierobežojumu reeksportam, mums ir zināmi gala patērētāji, tie nav nevienā no sankcijām pakļautajām valstīm.

Mums šobrīd nav izskaidrojuma vai tā ir vēršanās pret mums, vai profesionāla kļūda, bet skaidri zinām, ka informācija rakstā, kas attiecas uz mūsu uzņēmumu nav patiesa, sākot ar produktu uzskaitījumu, ko mums piedēvē, beidzot ar saistītajiem uzņēmumiem. RD Alfai bija meitas uzņēmums Krievijā līdz 2015.gadam, kurš tika likvidēts. Kopš 2015.gada mums nav saistīto uzņēmumu Krievijā. Līgumattiecības un sadarbība ar Lesta-M tika pārtraukta, uzreiz sākoties karam. Uzskaitītie Krievijas piegādātāji nav mūsu klienti un Lursoftā skaidri redzams, ka uzņēmumu radniecība tiek noradītā kļūdaini. Juristi gatavo pretenziju.”

AS “Alfa RPAR”:

“AS “Alfa RPAR” noraida atspoguļotos nomelnojošos faktus par uzņēmuma darbību. Tie ir spekulatīvi sagrozījumi. AS “Alfa RPAR” veic savu darbību, skrupulozi ievērojot noteiktās sankcijas pret Krieviju. Kategoriski noraidām izskanējušo viedokli par mikroshēmu eksportu uz Krieviju pēc tās uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pēc Krievijas uzsāktā kara 2022.gadā mikroshēmas uz Krieviju netiek eksportētas. 

Pēc centieniem daudzu gadu garumā iekļūt Ķīnas tirgū, lepojamies ar AS “Alfa RPAR” panākumiem uzsākt sadarbību ar Ķīnas uzņēmumiem. Jau sešus gadus eksportējam mikroshēmas mūzikas instrumentiem. Uzņēmumam nav nekādas sadarbības ar minētajiem Ķīnas uzņēmumiem “DALIAN STELLA Trading” un “Lioaning Jinhechuabg Logistics”.

“The Insider” publicētā informācija ir spekulatīvi sagrozījumi. Izvērtējam un apsveram tiesvedības uzsākšanas iespēju uzņēmuma reputācijas aizstāvēšanai.”

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/