Noslēgusies Fizikas komandu olimpiāde
04/04/2022
Autors: LETERA

Ar svinīgu balvu pasniegšanu 31.martā veiksmīgi noslēdzās šī gada Fizikas Komandu Olimpiāde. LETERA atbalstīja olimpiādes norisi, laureātiem sarūpējot vērtīgas balvas.

2022.gadā Fizikas Komandu Olimpiāde notika jau trešo reizi un ar katru gadu tā ieinteresē arvien vairāk skolēnus. Šajā gadā olimpiādes pirmajā, neklātienes kārtā piedalījās jau vairāk kā 450 8.-12.klases skolēni, kas pārstāvēja 105 komandas no 37 skolām, aptverot visu Latviju. Olimpiādes otrajai kārtai tika izvirzīta 31 komanda, kas katrā klašu grupā uzrādīja labākos rezultātus pirmajā kārtā. Fizikas Komandu Olimpiādes otrā kārta notika klātienē un tajā komandas risināja paaugstinātas grūtības uzdevumus, kā arī veica laboratorijas darbu un eksperimentu. Ar rezultātiem, uzdevumiem un atrisinājumiem varat iepazīties ŠEIT.

Fizikas Komandu Olimpiādi organizē Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni un absolventi. Olimpiādes mērķis ir popularizēt fiziku skolēnu vidū, attīstīt prasmes strādāt komandā, kā arī sagatavot skolēnus valsts un starptautiska līmeņa olimpiādēm fizikā, iepazīstinot ar idejām, tehnikām un uzdevumiem, kas var parādīties šādās olimpiādēs.

Ideja par olimpiādi radusies, iedvesmojoties no matemātikas komandu olimpiādes “Atvērtā kopa”. Galvenais olimpiādes organizators Jānis Pudāns: “Mums ļoti patika “Atvērtās kopas” olimpiādes formāts, un Latvijā iepriekš nav bijusi līdzīga komandu olimpiāde fizikā, tāpēc nolēmām izveidot savu. Mēs paši esam piedalījušies starptautiskās fizikas olimpiādēs un izcīnījuši tajās godalgotas vietas. Šī pieredze palīdz mums uzdevumu gatavošanā un iedvesmo veicināt fizikas popularitāti jauniešu vidū Latvijā.”

Fizikas Komandu Olimpiādi šajā gadā atbalstīja ne tika LETERA, bet arī asociācijas biedri – SIA “Tet”, AS “Latvenergo”, SIA “Lemona Electronics” un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas Institūts.

7 FOTO

Projekts Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris”

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/