No 2016. gada 12. jūlija AS HansaMatrix akcijas iekļautas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā
15/07/2016
Autors: LETERA

Šis ir būtisks notikums, jo tas ir pirmais jaunais uzņēmums ar akciju kotēšanu Nasdaq Riga fondu biržā kopš 2004. gada. Uzņēmuma akciju kotēšana seko nesenās AS HansaMatrix jaunu investoru piesaistes darījumam, kur tie iegādājās gan jaunās, gan esošās akcijas.

Darījuma organizators bija LHV banka. Pēc kapitāla palielināšanas, AS HansaMatrix (kods: HMX1R) akciju kapitāls sastāv no 1,829,381 uzrādītāju akcijām ar nominālo vērtību EUR 1. Visas akcijas ir iekļautas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā.

AS HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis: „Šis man ir priecīgs un aizraujošs brīdis kopš uzņēmuma dibināšanas pirms vairāk nekā 15 gadiem. Uzņēmuma akciju kotēšana un papildus kapitāla piesaiste dod papildus redzamību un iespējas attīstīt šo uzņēmumu tālāk nākotnē. Kapitāla piesaistīšanas procesā bija ārkārtīgi vērtīgi dzirdēt dažādos investoru uzskatus un padomus. Es esmu priecīgs par iespēju strādāt kopā ar jaunajiem akcionāriem.”

Nasdaq ir pasaulē vadošā biržu kompānija. Tās pakalpojumi – tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un biržu tehnoloģijas – tiek sniegti sešos kontinentos. Kā pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, Nasdaq izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 70 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem.

“Sveicam HansaMatrix ar akciju iekļaušanu biržas Oficiālajā sarakstā. Akciju kotācija dos investoriem iespēju piedalīties uzņēmuma izaugsmē,” sacīja Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltic Biržas pakalpojumu vadītāja un Nasdaq Riga vadītāja. “Strauji augoši mazie un vidējie uzņēmumi veido ekonomikas mugurkaulu un rada darbavietas, tāpēc ir izšķiroši svarīgi nodrošināt šos uzņēmumus ar atbilstošu finansējumu, izmantojot biržu un kapitāla tirgu. Mēs ceram, ka HansaMatrix ienākšana biržā veicinās gan uzņēmuma starptautisko izaugsmi, gan arī būs iedvesmojošs paraugs citiem Latvijas un Baltijas uzņēmumiem.”

LHV Grupa ir lielākā vietējā finanšu grupa un kapitāla sniedzējs Igaunijā. Galvenie meitas uzņēmumi ir AS LHV Pank (LHV banka) and AS LHV Varahaldus (aktīvu pārvalde). LHV Grupas akcijas ir iekļautas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā.

LHV bankas institucionālo tirgu vadītājs, Ivars Bergmanis: „Vadoties no tā, ka uzņēmums atspoguļo ierastu Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) izmēru no tā izriet svarīgi secinājumi. Pārsvarā investori, kuri šīs akcijas ir iegādājušies, sliecas uz ilgtermiņa ienesīguma mērķi nevis īstermiņa spekulācijām. Tātad negaidām virmojošu aktivitāti otrreizējā tirdzniecībā. Kapitāla tirgus veiksmi vajadzētu arī vairāk mērīt pēc uzņēmumu iespējām piesaistīt kapitālu, nevis likviditāti otrreizējā tirgū. No tā izriet, ka šis ir bijis ļoti būtisks notikums Latvijas kapitāla tirgus attīstībā.“

Vairāk informācijas skatīt AS HansaMatrix paziņojumā presei.

2 FOTO
Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/