LETERA parstāvji apmeklē CERN
19/01/2018
Autors: LETERA

LETERA prezidents Normunds Bergs un izpilddirektore Inese Cvetkova 17.janvārī piedalījās Latvijas uzņēmēju delegācijā, kas apmeklēja Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN). Vizītes merķis bija iepazīties ar CERN darbību un uzzināt par sadarbības iespējām ar LETERA uzņēmumiem, tam piegādājot pētniecībai un CERN darbības nodrošināšanai nepieciešamos materiālus, iekārtas un tehnoloģiskos risinājumus.

LETERA prezidents Normunds Bergs LTV intervijā par vizītes laikā redzēto teica:
“Visi tie atklājumi ir uz cilvēka saprāta un cilvēku spēju robežas. Mums tur vienkārši ir jābūt iekšā.
Tas vajadzību klāsts un tas veids, kādā veidā CERN iepērk saviem daudzajiem zinātniskajiem eksperimentiem gan iekārtas, gan materiālus, gan pasūta arī pētniecības darbus, ir pa spēkam visai garai virknei Latvijas inovatīvāko un gudrāko uzņēmumu dažādās nozarēs.”

CERN nav saistoši Eiropas Savienības normatīvie akti, tāpēc iepirkuma procedūras un prasības ir vienkāršākas, caurspīdīgākas un saprotamākas. Turklāt pasūtījumos tiek ņemts vērā ģeopolitiskais līdzsvars.
Svarīgi arī tas, ka uzņēmumi, kuri piegādā preces un piedalās projektos, uz savas produkcijas un materiāliem var likt CERN logo.

Uzņēmēju vizīti organizēja Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.
Vizīti vadīja Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks, kurš saredz, ka pēc Ministru prezidenta Māra Kučinska tikšanās ar CERN ģenerāldirektoru un stratēģisku jautājumu pārrunāšanas, ar 2019. gadu Latvija var kļūt par asociēto CERN dalībvalsti.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/