LETERA biedri saņem Inovāciju balvas
07/06/2018
Autors: LETERA, foto: publicitātes

LETERA biedru SIA “Aerones”, AS “SAF Tehnika” un SIA “Mazzy” izstrādātie produkti tiek augsti novērtēti inovatīvu projektu konkursos.

SIA “Aerones” izstrādātais drons ieguva  Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu 2018. SIA “Aerones” bez speciāli izgatavotās balvas, kas simbolizē radošumu un inovācijas, un sertifikāta no ASV vēstnieces Latvijā saņēma arī 10 000 EUR naudas balvu projekta turpmākajai attīstībai. Augstas celtspējas (līdz pat 200 kg) drons var tik izmantots vēja ģeneratoru apkopei, ēku fasāžu tīrīšanai, glābšanas darbos un ugunsgrēku dzēšanai. Šajā pat konkursā atzinību par projektu PhoeniX C ieguva AS “SAF Tehnika”. PhoeniX C ir iekārta, kas atbalsta Carrier Ethernet funkcionalitāti un ir paredzēta ciparu audio un video signālu pārraidei. Tā radīta ar mērķi atbalstīt pāreju no ATSC 1.0 uz ATSC 3.0 raidītājiem.

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu rīko ASV vēstniecība Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds un Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā. Balvas mērķis ir atbalstīt inovatīvu produktu attīstību uzņēmumos un veicināt ciešāku ekonomisko saišu veidošanos starp Latviju un ASV. Šajā gadā Latvijas-Amerikas Inovāciju balvai tika pieteikti 15 projekti. Izvērtējot inovāciju balvas pretendentu pieteikumus, tika ņemti vērā jauninājumi uzņēmējdarbībā, akadēmisko un zinātnisko pētījumu, medicīnas un veselības, vides, enerģētikas un izglītības jomā.

Savukārt SIA “Mazzy” ieguva galveno balvu jaunuzņēmumu sacensību PowerUp! reģionālajā finālā un 19.jūnijā pārstāvēs Latviju konkursa finālā Prāgā. PowerUp! ir starptautisks enerģijas un tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumu projektu konkurss, kura mērķis ir atrast inovatīvus risinājumus enerģijas nozarē, uzlabot gaisa kvalitāti Eiropas pilsētās un sekmēt apkārtējās vides tīrību. SIA “Mazzy” konkursā piedalījās ar projektu Smart IoT for utility consumption tracking – iekārtu, kas ir spējīga vienlaikus nolasīt visu komunālo pakalpojumu rādītājus un tos tiešsaistē atspoguļot speciālā web portālā. Kā atzina konkursa žūrija, SIA “Mazzy” izstrādātais prototips no visiem 14 pieteiktajiem projektiem visprecīzāk atbilst mūsdienu enerģijas tirgus vajadzībām un var tikt pielietots starptautiskā līmenī.

PowerUp! rīko biznesa akselerators “InnoEnergy”. “InnoEnergy” ir dibināts 2010.gadā, lai veicinātu inovāciju attīstību enerģijas ilgtspējas jomā. “InnoEnergy” nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. To atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts.

5 FOTO
Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/