LETERA biedri pasniedz aizraujošas lekcijas Fizikas skolotāju dienā
09/12/2021
Autors: LETERA

27. novembrī notika Fizikas skolotāju diena, kurā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku. Latvijas Fizikas skolotāju asociācija bija parūpējusies par ļoti daudzveidīgu un pārdomātu programmu. Fizikas skolotāju dienā aizraujošas lekcijas un nodarbības pasniedza arī LETERA valdes locekļi un biedri.

Ar uzrunu “Kāpēc ir jāmācās fizika?” pasākuma ievadā uzstājās LETERA prezidents un AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs. Normunds pastāstīja par elektronikas nozares aktualitātēm, nākotnes perspektīvām un darbaspēka attīstības tendencēm. Uzrunas noslēgumā AS “SAF Tehnika” visiem fizikas skolotājiem, kas piedalījās pasākumā, bija sagatavojusi patīkamu pārsteigumu – piereģistrējoties noteiktajā laikā, skolotāji dāvanā saņēma Aranet4 iekštelpu gaisa kvalitātes mērītājus. Turpmāk 94 fizikas skolotāji varēs nodrošināt drošas fizikas stundas.

LETERA valdes loceklis Ģirts Ozoliņš pastāstīja par sava uzņēmuma SIA “Erica Synths” sadarbībā ar vācu youtuberi Moritz Klein izstrādāto izglītojošo DIY komplektu sēriju modulārā sintezatora būvēšanai. Katrs sērijas komplekts ir iztrādāts kā neliels laboratorijas darbs elektronikā un tas būs īpaši noderīgs izmantošanai tehniskās jaunrades pulciņos. Pirmos komplektus būs iespējams iegādāties jau decembrī. Nākamie komplekti ir plānoti ar sešu nedēļu intervālu. Vasarā tos papildinās grāmata ar detalizētām visu komplektu salikšanas instrukcijām un elektronikas daļas veidošanai nepieciešamo pamatzināšanu aprakstiem.

Fizikas skolotāju dienā piedalījās arī LETERA biedrs LU Cietvielu fizikas institūts (CFI), kura pētnieki demonstrēja dažādu sarežģītības pakāpju hologrāfijas eksperimentu sēriju izmantošanai skolās. Diskusijā pēc eksperimentu prezentācijām klausītāji sniedza atgriezenisko saiti un ieteica vairākus uzlabojumus, lai skolotājiem būtu vienkāršāk izmantot LU CFI izstrādāto eksperimentu komplektu skolās. Noslēgumā LU CFI direktors Dr. phys. Andris Anspoks nodarbības dalībniekus iepazīstināja ar inovatīvākajiem, pasaules mērogā strādājošajiem augstas pievienotās vērtības Latvijas uzņēmumiem, daudzi no kuriem ir arī LETERA biedri, kuros paveras lieliskas darba iespējas dabaszinātņu studiju programmu augstskolu absolventiem.

Pasākuma dalībniekiem tāpat bija iespēja noklausīties daudzas citas vērtīgas lekcijas par fiziku un arī citām tēmām, kas saistītas ar mācību procesa organizēšanu un darbu stundā, gan iepazīties ar uzņēmēju un augstskolu sadarbības projektu piedāvājumos, gan analizēt citu valstu (Lietuvas, Igaunijas, ASV) pieredzi fizikas mācīšanā. Īpašu intelektuālu piedzīvojumu sagādāja Lundas universitātes astronomijas profesors Dainis Draviņš ar prezentāciju “Melnie caurumi – no 2020. gada Nobela prēmijas līdz Visuma tālēm”.

Fizikas skolotāju dienas 2021 lekciju un darbnīcu video ieraksti ir pieejami ŠEIT.
Prezentācijas ir pieejamas ŠEIT.

Fizikas skolotāju dienu organizēja Latvijas Fizikas skolotāju asociācija sadarbībā ar AS “Latvenergo” portālu “Fizmix” un LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti.

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/