Fizikas gads ir sācies!
12/10/2018
Autors: LETERA

Fizikas gada atklāšanas pasākumā LETERA prezidents Normunds Bergs, informējot par kritisko situāciju inženierzinātņu darba tirgū, pauda cerību, ka “Fizikas gada izsludināšana ir solis pareizajā virzienā, lai risinātu aizvien samilstošo inženierzinātņu profesionāļu trūkumu darba tirgū. Lai Latvija būtu moderna un konkurētspējīga ekonomika, šis ir pēdējais brīdis strauji palielināt fiziku augstā līmenī apguvušo bērnu skaitu”.

Latvijas komandas jau vairākus gadus ir uzrādījušas augstus rezultātus gan reģiona, gan starptautiskajās olimpiādēs, pierādot izcilību fizikas izglītības jomā. Novērtējot ieguldījumu jauno speciālistu sagatavošanā, Latvija izraudzīta par 3.Eiropas fizikas olimpiādes rīkotāju. Olimpiādes laikā LU un RTU mācībspēki sadarbosies ar citu valstu fizikas pedagogiem satura veidošanā. Tādējādi Latvija saviem talantīgajiem skolēniem varēs nodrošināt arvien konkurētspējīgāku izglītību fizikā.

«Svarīgs priekšnoteikums, lai saņemtu uzaicinājumu rīkot starptautisku olimpiādi, ir izcils akadēmiskais un pedagoģiskais personāls, kas aktīvi iesaistās fizikas mācību priekšmeta attīstībā gan vietējā, gan pasaules mērogā. Mums tādi ir LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes pasniedzēji, kuri gadu no gada sagatavo olimpiāžu dalībniekus, kā arī paplašina savas zināšanas un materiāltehnisko bāzi, lai mācītu jauns speciālistus arvien kvalitatīvāk. Ne velti ASV izlase tuvākos trīs gadus rīkos pasaules fizikas olimpiādes treniņnometni tieši Latvijā» uzsver Latvijas Universitātes asociētais profesors, fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs.

Eiropas fizikas olimpiāde Latvijā norisināsies 2019.gadā no 31.maija līdz 4.jūnijam un tajā piedalīsies vismaz 25 valstu pārstāvji.

Šis mācību gads pasludināts par Fizikas gadu, līdz ar to vispārējās izglītības iestādēs tiks pievērsta papildu uzmanība fizikas mācību priekšmeta apguvei, un pašvaldībām būs pieejams papildu finansējums fizikas pulciņu nodrošināšanai skolās. To pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Valsts izglītības satura centra (VISC) neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

Fizikas gada notikumu kalendārs pieejams vietnē nakotneirtepat.lv

Preses konferences video ieraksts.

6 FOTO

Fotogrāfiju autors: Toms Norde

 

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/