Eiropas digitālās inovācijas centru sniegtās iespējas un valsts atbalsta programmas LETERA biedru digitalizācijai
28/03/2024
Autors: LETERA

LETERA organizētajā seminārā “Eiropas digitālās inovācijas centru sniegtajām iespējām uzņēmējiem un valsts atbalsta programmām uzņēmumu digitalizācijai” asociācijas biedri varēja uzzināt par Eiropas digitālās inovāciju centru piedāvātajiem pakalpojumiem uzņēmējiem, iepazīties ar atbalsta iespējām procesu digitalizācijai un jaunu produktu izstrādei, kā arī ar praktisko pieredzi digitālās transformācijas projektu īstenošanā.

Atbalsts digitalizācijai LETERA biedriem ir ļoti aktuāls. Vadoties pēc LETERA biedru aptaujas rezultātiem, šis ir nozīmīgākais atbalsta veids, kas nepieciešams nozares uzņēmumiem. Aptaujā 79% biedru ir norādījuši, ka tiem atbalsts procesu digitalizācijai ir nozīmīgs vai ļoti nozīmīgs. Līdz ar to seminārs raisīja lielu biedru interesi un tajā piedalījās 45 LETERA biedri.

Seminārā uzstājās abi Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC) Latvijā. Ilze Raudiņa Latvijas IT klastera EDIC virziena vadītāja LETERA biedrus informēja par EDIC izveides mērķi, abu Latvijas EDIC atšķirībām, nosacījumiem atbalsta saņemšanai, atbalstāmajiem procesiem un iezīmēja uzņēmumu ceļu līdz atbalsta saņemšanai. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti arī ar praktiskiem piemēriem atbalsta saņemšanai LIAA grantu programmā, kā arī uzņēmumu iespējām piedalīties EDIC mārketinga kampaņā par inovatīvām un izcilām elektronikas nozares tehnoloģijām.

Savukārt, Baiba Berovska Latvijas Digitālais akselerators projekta vadītāja pastāstīja par par projektu “Latvijas Digitālais akselerators”, projekta rezultātiem, digitālā brieduma testa un ceļa kartes sastādīšanu, kā arī par piemēriem, ko ar 100% atbalstu var saņemt Latvijas Digitālais akseleratorā. Tāpat LETERA biedri tika informēti par plānotajām izmaiņām LIAA grantu programmā, kas paredz, ka atbalstu līdz 5000 EUR ar 100% atbalsta intensitāti turpmāk varēs saņemt arī jaunu digitālu produktu izstrādei. Turklāt uz šo finansējumu varēs pretendēt arī lielie uzņēmumi, atbalstam no 5000 EUR – 100`000 EUR atbalsta intensitāte tiks saglabāta tāda pati kā līdz šim.

Seminārā ietvaros LETERA biedriem bija iespēja piedalīties diskusijā ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini, kurš apņēmās atbalstīt nozari, lai Dronu koalīcijas ietvaros veicinātu dronu ražošanas attīstību Latvijā, Ekonomikas ministrijai izveidojot atbilstošas atbalsta programmas, kā arī turpināt veiksmīgo sadarbību ar LETERA cilvēkresursu attīstības jautājumos, tajā skaitā digitālās transformācijas jomā.

Noslēgumā VAS “Elektroniskie sakari” iepazīstināja ar saviem pakalpojumiem, tehniskajām iespējām un attīstību, kā arī asociācijas biedri varēja dalīties ar savu pieredzi un piedāvātajiem digitālās transformācijas  pakalpojumiem citiem elektronikas un elektrotehnikas nozares uzņēmumiem un tīkloties pasākuma saviesīgajā daļā.

Seminārā demonstrētās prezentācijas:

7 FOTO

Projekts “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” (Nr. 2.2.1.1.i.0/23/I/CFLA/001)
Projekts “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” (EDIHLV; Nr. 101083983)

Visi jaunumi
Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/